• středa 18. listopadu 2009
  • Daniel Bartonec

Opavské hokejistky si poradily se Vsetínem

Svěřenkyně trenérského dua Plánka - Kuzník si do tabulky připsaly veledůležité tři body za výhru nad soupeřkami ze Vsetína. Hráčky Slezanu měly po většinu utkání převahu, ale v poslední části se soupeřkám podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Domácí si ovšem tři body již nenechaly utéct. Vynikající výkon opět podala opavská gólmanka Rišová, která chytila neuvěřitelných 44 střel.

HC Slezan Opava – HC Vsetín 4:3 (1:0,3:1,0:2) – hráno v Horním Benešově Góly: Fišarová, Kantorová, Vaňharová, Dittrichová - 3 Baslová Vyloučení: 5:5 Střely na branku: 47:25.

sestava Opavy: Rišová – Vaňharová, Šoltýsová, Součková, Kantorová, Guldová – Kuková, Kubánková, Krpcová, Diettrichová, Fišarová, Pokorná, Mičková, Kuzníková.

Domácí hokejistky od úvodních minut první třetiny svého soupeře přehrávaly ve všech fázích. Odměnou jim byla vstřelená branka v poslední minutě zásluhou přesné rány Kristýny Fišarové. Po první dvacetiminutovce tak platil stav 1:0 pro Slezan.

Vsetín však vstoupil do prostřední části jako vyměněný a opavské hráčky musely děkovat zejména skvělé Rišové, která předváděla jeden lepší zákrok za druhým. Ve 26. minutě se Slezan dostal nečekaně do dvougólového vedení, když proměnila samostatný únik střelou mezi betony Jana Kantorová – 2:0. Minutu na to se stav měnil znovu. Kapitánka Slezanu Markéta Vaňharová totiž předvedla neuvěřitelné sólo přes celé kluziště a nekompromisně zavěsila pod víko – 3:0. Ve 34. minutě ovšem bylo sníženo zásluhou přesné dorážky Baslové. Tříbrankový náskok opavským vrátila Radka Dittrichová, která dorazila do vsetínské svatyně střelu Pokorné. Podruhé se tak šlo do šaten za stavu 4:1 pro opavské.

Závěrečná třetina již patřila jednoznačně hostujícím hráčkám. Na rozdíl dvou branek snížila čtyři minuty před koncem Baslová a zadělala na drama. Stejná hráčka minutu před koncem při power play dokonce zaznamenala hattrick, ale víc již hostující hokejistky nestihly. Opava si tak do tabulky připsala velice cenné tři vydřené body.

Ohlasy trenérů (S. Plánka, P. Kuzník - OPA): Hráli jsme na maximum a vyplatilo se to. Děvčata podala vynikající výkon. Nedá se nikomu nic vytknout, chyby byly výsledkem obrovského tlaku soupeře. Možná jsme třetí třetinu měli obavy o výsledek a to nám svazovalo ruce. Děvčata musím jen pochválit a za utkání dostaly od obou trenérů a vedení velkou jedničku.