• pátek 05. dubna 2019
  • Redakce

Opavské naděje na prestižním turnaji v Maďarsku

Ve dnech 9. a 10.3.2019 se hokejové naděje HC Slezan Opava (ročník 2011) zúčastnily 6. ročníku mezinárodního turnaje STEEL BULLS CUP v maďarském Dunaúvárosi. Turnaje se zúčastnilo 16 týmu ze 4 zemí, mimo maďarských týmů i kvalitní týmy ze Slovenska, České republiky a jeden tým z Rumunska. Turnaj byl otevřený také výběrovým týmům, což předem zajišťovalo velkou konkurenci a kvalitu.

Turnaj byl rozdělen do čtyř skupin po čtyřech týmech, kdy první dva týmy ze skupiny postupovaly do finálové skupiny o 8 týmech. Týmy na třetím a čtvrtém místě hrály tzv. skupinu útěchy. Ve skupině si naši borci poradili se všemi soupeři a postoupili do finálové skupiny.

Zde nás čekala tvrdá konfrontace s velmi kvalitními týmy ze Slovenska – Slovan Bratislava a MHK Dubnica, českými týmy Meteor Třemošná a HC Chrudim a dvěma výběrovými celky z Čech - South Stars a Czech stars team.

"Přestože výkon našich borců byl na hranici jejich současných možností, na většinu celků to výsledkově ve finálové skupině nestačilo. Asi se nejde poměřovat s výběry, které vyzobou nejlepší hráče z několika klubů, ale bojovnost, odhodlání poprat se o výsledek i s takovými celky, byla neskutečná. Kluci si dokázali, že mohou hrát s každým," řekl trenér opavských nadějí Jiří Fajkus.

"Chtěl bych všechny chlapce pochválit za nasazení, s kterým do každého zápasu šli. Po porážce se rychle oklepali a s hurónským pokřikem se vydali do dalšího boje. To celé, doplněné o nejlepší fan klub turnaje, znamenalo skvělý zážitek pro všechny opavské zúčastněné. Celkové 6. místo je skvělým výsledkem z tohoto mezinárodního turnaje, velká zkušenost a zážitek," pokračoval Fajkus.

Velké poděkování patří také všem sponzorům tohoto turnaje, bez jejichž finanční podpory by bylo velmi komplikované se tohoto turnaje zúčastnit.

Sponzoři turnaje: Santos - káva čaj, Služby BOZP a PO Bernard, Agrotip Opava, Agrimex Brumovice, Hobbys Horní Benešov, Autodoprava BAREŠ, Jakarta s.r.o., interiéry Nádeníček, APRO tiskárna, Čedarka Opava, APRO Tiskárna - Petra Daubnerová a hlavně JC TRANS, který zajišťoval přepravu hráčů.

Sestava HC Slezan Opava – Batěk Lukáš (brankář), Moša Robin, Moša Richard, Bernard David, Dubný Tobiáš, Nádeníček Matouš, Ciminga David, Střílka Dan, Martínek David, Vlach Johannes, Langa Oliver.