• pondělí 26. ledna 2009
  • Michal Berg

Opavský tým měl zájem utkání dohrát, říká trenér Suchánek

Opavský klub přináší vyjádření svého pohledu na předčasné ukončení nedělního zápasu Uničov - Opava. "Opavský tým chtěl jednoznačně utkání dohrát. Domnívám se, že rozhodčí celou situaci nezvládli a přestože jim soutěžní řád dává možnost utkání ukončit, nemyslím si, že by situace byla natolik vážná, aby k ukončení zápasu muselo dojít," říká trenér opavského týmu Karel Suchánek. "Při našich předchozích zápasech, například v Hodoníně, jsme zažili mnohem bouřlivější zápasy a situaci se podařilo zvládnout," dodal.

"Jsem přesvědčen, že rozhodčí nevyužil všech možností, jak situaci uklidnit. Když už došlo k vyklizení části tribuny za trestnou lavicí, tak mohlo být utkání například na nějakou dobu přerušeno, aby se situace uklidnila. Nejsme příznivci rozhodnutí komise, raději bychom o výsledku rozhodli na ledě.

Zároveň bych se chtěl zastat opavských fanoušků, kteří byli na zápase přitomni. Předměty na led přiletěli z míst za trestnou lavicí, zatímco naši fanoušci byli v rohu stadionu a chovali se i ve vypjatých situacích slušně, přestože prostředí na uničovském zimním stadionu bylo vůči našemu týmu velmi nepřátelské. Za jejich podporu a slušné chování bych jim chtěl poděkovat," dodal Karel Suchánek.