• středa 03. dubna 2013
  • Filip Lefenda

Opavští čtvrťáci zlatí na turnaji v Orlové

V pátek 29.3.2013 se konal turnaj v Orlové, na který přijala pozvání naše 4. třída. Celkově se mezi sebou utkalo 5 týmů: domácí HC Orlová, AZ Havířov, MHC Martin, Orli Lanškroun a Slezan Opava. Naši malí hokejisté si z této akce dovezli nejcennější kov. Za pomoc s článkem děkujeme paní Sylvě Tomsové.

Sestava Opavy

Brankář: Kevin Zamazal

1. formace: Vojtěch Černý, Jan Fědor, Lukáš Vícha, Martin Kocián, Ronald Ihn
2. formace: Lukáš Horný, Jakub Římský, Vojtěch Tomsa, Antonín Zmarzlák, Štěpán Tuček
3. formace: Martin Pomp, Ondřej Novotný, Ota Beneš, Marek Hloch, Matyáš Celta

Celý turnaj měl dramatický náboj, neboť všechny týmy byly vyrovnané, výsledky byly spíše „fotbalové“ a často rozhodoval pouze jediný gól o vítězi daného utkání. Z časových důvodů bylo každé střetnutí zkráceno na 2 x 15 minut, o to bojovněji každý tým hrál.

Opava – Havířov 3:1
Branky a asistence: Kocián 1+0, Tomsa 1+0, Tuček 0+1, Vícha 1+0
Nejlepším hráčem vyhlášen Martin Kocián

Ihned po příjezdu naši nastoupili na led s rozehraným týmem Havířova, který již odehrál předtím první vítězné utkání s domácí Orlovou. Od úvodní minuty bylo vidět, že tým Havířova bude těžký soupeř. Dlouho se hrálo nerozhodně, když brankář Kevin Zamazal vychytal spoustu střel, než otevřel hru prvním gólem Martin Kocián. Havířov se však nenechal rozhodit a vzápětí odpověděl. Naštěstí z jejich strany už žádný další gól nepadl. Po několika minutách vstřelil vítěznou branku Vojtěch Tomsa po precizní přihrávce Štěpána Tučka. V posledních sekundách stvrdil vítězství Opavy svým důrazem před brankou Lukáš Vícha.

Opava – Martin 4:2
Branky a asistence: Tuček 1+0, Zmarzlák 0+1, Černý 1+1, Vícha 1+0, Fědor 0+1, Tomsa 1+0
Nejlepším hráčem vyhlášen Lukáš Horný

Další zápas odehráli naši mladíci s jediným zástupcem ze Slovenska - Martinem. Ani zde nebylo od počátku jasné, který tým si odnese vítězství. Soupeř nejdříve vedl, za Opavu odpověděl Vojtěch Tomsa, ale tým Martina ihned poté opět skóroval. Naštěstí Opava včas srovnala gólem Štěpána Tučka, vítěznou branku zaznamenal Lukáš Vícha a výsledek završil závěrečným čtvrtým zásahem Vojtěch Černý.

Opava – Lanškroun 1:1
Branky a asistence: Horný 1+0, Tomsa 0+1
Nejlepším hráčem vyhlášen Kevin Zamazal

Hned po úpravě ledu vstoupili naši hokejisté na led s týmem Lanškrouna, který byl, zejména díky velmi dobře chytajícímu brankáři, rovněž těžkým soupeřem. I v tomto zápase probíhal stejný scénář, náš tým prohrával 0:1. Vyrovnání se zrodilo po dlouhé přihrávce z obranného pásma, kterou Štěpán Tuček našel najíždějícího Vojtěcha Tomsu, tomu se ve dvojici s Lukášem Horným podařilo dostat za obranu soupeře a posledně jmenovaný opavský hráč překonal osamoceného brankáře Lanškrouna. Kluci se snažili získat vítězství na svou stranu, ale možná, jelikož se jednalo o třetí zápas hraný v krátkém časovém sledu, trochu chyběly síly, možná i kousek štěstí, takže další gól již nepadl a utkání skončilo remízou.

Opava – Orlová 3:6
Branky a asistence: Beneš 1+1, Fědor 1+1, Černý 0+1, Vícha 1+0
Nejlepším hráčem vyhlášen Vojtěch Černý

Poslední zápas po několika hodinách sehrála Opava s domácím celkem Orlové. Zde již byly známy výsledky ostatních mužstev, neboť tento zápas byl i zároveň posledním zápasem na turnaji. Hra se zpočátku vyvíjela slibně, neboť soupeř inkasoval první gól z hole kapitána Opavy Jana Fědora již po zhruba 20ti sekundách hry. Stejná pětka byla úspěšná i při svém druhém střídání, kdy na svou další branku potřebovali ještě méně času a dostali náš tým do vedení 2:1. Úspěšným střelcem byl Ota Beneš. Pak se již na hře Opavy projevila delší pauza mezi zápasy a hráči nedokázali odpovědět na následný tlak Orlové. Ani poslední gól Lukáše Víchy již prohru neodvrátil.

Nicméně za chvíli se tváře našich malých hráčů rozjasnily, když přebírali zlaté medaile a zlatý pohár za celkové vítězství v turnaji. Klukům i trenérům děkujeme za krásný zážitek.