Opavští hokejisté se už připravují na ledě

A team HC Slezan7.8.2014 | Redakce
/+FOTOGALERIE/ Opavským hokejistům volno skončilo. Po tvrdé suché přípravě a zhruba měsíčním volnu hráči Slezanu vyjeli na konci července poprvé na led. Na ploše kravařské Buly Arény se Slezané připravují na nový druholigový ročník, který odstartuje v polovině září.

„Suchá část přípravy proběhla velmi dobře. Hráčům se vyhýbala zranění a přes pracovní povinnosti všech kluků jsme měli pravidelně 90% účast na trénincích,“ řekl na úvod opavský kouč Karel Suchánek.

Opavské mužstvo, kterému bude chybět kvůli pracovním povinnostem dlouholetá opora zadních řad Michal Kukol, doplnilo několik nadějných mladíků z juniorky a dorostu – Jan Štindl, Tomáš Černý nebo Lukáš Klapetek. Další šanci dostali Filip Vaněk s Markem Trčkou. Prvně jmenovaný působil v loňském ročníku na hostování v Krnově, druhý nastupoval za Horní Benešov.

„Mladí hráči do týmu zapadli dobře, ale musí na sobě pracovat a o svou pozici se poprat dobrou výkonností v přípravě,“ pokračoval zkušený hokejový trenér s tím, že Slezan možná posílí osmatřicetiletý forvard David Musial, jenž prakticky celou kariéru hrával v Německu.

„V Opavě chce hrát. Uvidíme, jestli nakonec zůstane,“ dodal Suchánek.

Slezan už se pomalu chystá také na první přípravné duely, které sehraje v rámci turnaje v Porubě. Ten první jej čeká ve středu 13. srpna v 16 hodin proti domácímu RT Toraxu.

Fotografie z tréninku zobrazíte kliknutím na odkaz.


Aktuálně na webu