• úterý 15. října 2019
  • Tomáš Chalupa

Opavští jedou ve středu do Kopřivnice. Bojovat, velí Štindl

Tempo druhé ligy je neúprosné, Opavu čeká ve středu další utkání. Červenobílí zajíždějí na led Kopřivnice, která má v tabulce stejně bodů a je za Slezanem je jen kvůli vzájemnému utkání. V prvním kole totiž Opava vyhrála 5:3. Vyjdou Opavští vítězně i z druhého letošního měření sil? Utkání startuje v 18:00.

V táboru našeho středečního soupeře došlo v posledních týdnech k poměrně zásadní změně. Z názvu klubu kompletně zmizela Tatrovka, kterou nahradila společnost ISMM. Ta je generálním partnerem také kopřivnického házenkářského klubu, takže sportovní prostředí pro ni rozhodně není neznámé. Majitel firmy Miloslav Cváček v rozhovoru pro kopřivnický web vyhlásil jasný cíl – „Chceme do play-off!“

Prozatím Kopřivničtí okupují s devíti body sedmou příčku. V úvodu sezóny třikrát prohráli, pak se ale vzepřeli a třikrát v řadě bodovali naplno. Postupně vyzráli svěřenci trenéra Jaroslava Kofroně na Žďár nad Sázavou, Nový Jičín a poslední Moravské Budějovice. V uplynulých dvou utkáních ale plnili roli outsiderů a se Šumperkem ani s Havlíčkovým Brodem nebrali ani bod.

Navíc přišla Kopřivnice o svůj největší klenot – útočníka Adama Kofroně. Ten to zkoušel už v létě v Chomutově, tam se ovšem neprosadil a tak ročník zahájil v dresu Tatry. K zápasu na ledě Draků ještě přicestoval jako host, po utkání už se ale čtyřiadvacetiletý forvard domů nevracel a přestoupil do Šumperku, kde jej povede bývalý kouč Slezanu Martin Janeček.

Opava může jít do středečního duelu dobře naladěná, v sobotu si totiž Slezan smlsnul na neškodných Moravských Budějovicích 10:1. Hattrickem se v zápase blýskl Honza Štindl, který ví přesně, co bude potřeba udělat k vítězství na ledě tabulkového souseda. „Bojovat!,“ vyhrkl ze sebe po skončení sobotní exhibice.

Opavští se ovšem budou muset bez dvou křídelníků – měsíční hostování skončilo Vojtěchu Tomimu, který má podle všeho namířeno do Frýdku – Místku. Gleb Zelenkov pro změnu musí řešit trable s vízy a tak je momentálně doma v Rusku. „Momentálně moc nevíme, jak to s ním vypadá. Chtěl bych jej každopádně zpátky za každou cenu,“ prohlásil trenér Slezanu Pavel Zdráhal.

Středeční utkání v Kopřivnici je na programu od 18 hodin.