• úterý 27. září 2016
  • Lukáš Jasoněk

Opavští vycestují na led předposledního celku, čeká je Kopřivnice

V rámci 5. kola druholigové soutěže se opavští hokejisté představí v Kopřivnici, která v základní hrací době ještě nevyhrála a jediné body vybojovala pouze ve svém úvodním utkání v Porubě. Do města automobilového průmyslu se svěřenci trenéra Hulvy vypraví ve středu, úvodní buly je stanoveno na 18. hodinu.

Hokejisté Kopřivnice zatím odehráli trio duelů a jak je zmíněno v anotaci, bodovat dokázali jen v prvním z nich. Do Poruby se svěřenci Václava Slabého vypravili v roli výrazného outsidera, předzápasové prognózy ale zahodili do koše a z Ostravy si po překvapivém vítězství 4:3 po nájezdech odvezli cenné dva body.

Premiéru na domácím kluzišti si Kopřivničtí odbyli v souboji s Hodonínem a ani tentokrát si nevedli vůbec špatně. Nad jihomoravským klubem ještě po druhé třetině těsně vedli, ale Drtiči v závěrečném dějství třemi přesnými zásahy naděje hráčů Kopřivnice na bodový zisk ukončili.

Na svůj poslední zápas budou chtít kopřivničtí hokejisté určitě co nejrychleji zapomenout. V rámci regionálního derby ho absolvovali na ledě Nového Jičína, kde po hrubě nevydařeném výkonu schytali pořádný výprask. K vysoké porážce 1:7 netřeba cokoliv dodávat.

V předchozí sezoně se Opava střetla s Kopřivnicí čtyřikrát a na tyto vzájemné souboje rozhodně nemá dobré vzpomínky, protože zvítězit dokázala pouze v jednom utkání. Naposledy si ze soupeřova ledu odvezla debakl 1:5. Kopřivnice také stála za loňskou neúčastí Opavy v play-off, když výhrou 2:1 nad Novým Jičínem v závěrečném kole základní části odsunula opavské mužstvo na konečnou devátou pozici a tím mu de facto ukončila sezonu.

Sestavy obou celků v posledním odehraném utkání:

HC Kopřivnice: Vrba – Hoďa, Krutil, Teper, Čintala, Marek, Merenda, Kowalczyk, Chalupa - Kofroň, Kabeláč, Poruba, Sluštík, Mach, Tomášek, Hrubý, Bartošák, Pořízek, Pargáč, Vyčesaný, Ollender, Červenka. Trenér: Václav Slabý.

HK Opava: Šafránek – Slavík, Holík, Galvas, Tůma, Mosler, Šindelář, Černý T., Vrabel – Wolf, Polok, Vítek – Rousek, Černý L., Selingr – Herman, Pavelek, Beneš – Svoboda, Štindl. Trenér: Pavel Hulva.

Delegace rozhodčích: Radim Slavka - Lukáš Linhart, Jan Kleprlík.

Pokud se do Kopřivnice nechystáte vyrazit osobně, můžete utkání sledovat alespoň prostřednictvím textového on-line přenosu

Na klubový web HC Kopřivnice se můžete podívat zde.

Další utkání 5. kola (začátky zápasů od 18:00)

HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK ROBE Vsetín

SHK Hodonín – Draci Šumperk