• úterý 14. ledna 2020
  • Tomáš Chalupa

Opavu doma prověří Šumperk. Kůži nedáme lacino, slibuje Zdráhal

Těžký oříšek čeká ve středu Slezan před vlastními fanoušky. Do Opavy přijede nejlepší celek východní skupiny – Šumperk. Opavští tímto duelem završí čtyřzápasovou sérii domácích zápasů, během které zatím vytěžili sedm bodů. Povede se jim sbírku rozšířit s velkým favoritem? Zápas začíná v 18 hodin.

Šumperský dobře promazaný stroj asi není třeba příliš představovat, ale přesto. Soubor vedený ještě vloni opavským trenérem Martinem Janečkem před sezónou stanovil jasný cíl – postup do Chance ligy. A za ním zatím kráčí suverénně, naši východní skupinu vedou Draci o dvacet bodů před druhým Havlíčkovým Brodem. Za vše hovoří fakt, že celek z podhůří Jeseníku během osmadvaceti kol ztratil jen tři zápasy.

Kromě trenéra Janečka najde v kádru opavský fanoušek tři další známé tváře. Brankář Michal Wanecki se o čas v brankovišti pravidelně dělí s Markem Peksou. V útoku pak válí odchovanec Slezanu Tadeáš Jaroš (11+23) a Daniel Spratek (8+18). Nejproduktivnějším borcem pak je Daniel Vachutka, který má úchvatnou bilanci téměř dvou bodů na zápas (23+25). Pozor si Opavští musí dát i na Jana Milfaita (20+24).

Hrát se ale s Draky dá. První vzájemné měření sil sice skončilo v Šumperku jasně 8:1 pro domácí, duel v Opavě byl ale podstatně dramatičtější. V utkání plném zvratů byli nakonec šťastnější Draci, kteří vyhráli dost možná nejatraktivnější duel celé letošní druholigové sezóny 7:6 po prodloužení. Výhrou Draků skončil i poslední vzájemný duel. Ještě po dvou periodách hráli Slezané v Šumperku 1:1, v poslední části hry si ale vybrali slabší pasáž, čehož domácí dokonale využili a rozhodli. Nakonec vyhráli 5:1.

Slezanu v sobotu ukončil šestizápasovou domácí vítěznou šňůru Hodonín, který ve slezské metropoli vyhrál 2:3 po prodloužení. Opavští tak jistě budou chtít nastartovat novou sérii, lehké to ovšem samozřejmě mít nebudou. „Šumperk je jednoznačný favorit ligy, asi i duelu s námi. Kůži ale rozhodně nedáme lacino a chceme fanouškům dokázat, že patříme do těch pater, kde jsme,“ slibuje trenér Slezanu Pavel Zdráhal.

Atraktivní duel startuje ve středečních 18 hodin.