• neděle 05. října 2003
  • Tomáš Kubánek

Oplatíme Třebíči loňské porážky ?

O p a v a - Minulý rok pro nás zápasy s Třebíčí znamenaly doslova noční můru. Všechny čtyři vzájemné duely s horáckým klubem Slezan prohrál, přičemž právě na zápasech s tímto soupeřem záleželo nejvíce. Stačilo jej alespoň jednou porazit a osmé místo by obsadila Opava. Pozdě ale bycha honit, když musíme navíc dodat, že třebíčtí hokejisté prokázali více vůle i chuti po vítězství.

Stejně jako minulého soupeře, kterého jsme přivítali na opavském ledě, Chomutov, jsme zvyklí vídat také Třebíč v horních patrech tabulky. Letos bychom však prozatím hledali Horáckou Slavii na špici marně. Tři body získané za jediné vítězství určuje Třebíči jen 12. příčku; na takové umístění nebyli místní diváci v posledních letech zvyklí. Jsou to právě oni, kteří svým miláčkům pomohli vyhrávat těžké bitvy. Letos však trpí. Domácí trápení načli ústečtí hokejisté výhrou 4:2, pak Třebíčtí ukořistili výhru 3:0 na ledě bezmocného Havířova, ale následně ostudně prohráli s Hradcem Králové 1:6. Doma si body nedali vzít ani Prostějovští a Mladoboleslavští, naopak dříve nedobytnou Vysočinu vyplenili také Kadaň a Beroun.

Poslední utkání s berounskými Medvědy nezačali domácí dobře, když už ve 4. minutě inkasovali z hole Laža. V polovině druhé třetiny se však radovali už více třebíčtí fandové, které rozveselil svými dvěma góly Kaňka. O další změnu skóre se ale postaral už jen Beroun, a tak Slavia doma nevyhrála ani na čtvrtý pokus.

Přes léto funkcionáři sháněli hráčské posily povětšinou na formu střídavého startu či hostování. Takto se v Třebíči objevili mladý brankář Kučera z Českých Budějovic, plzenští Mazanec a Topol a Petr Suchý z Chomutova, který ochutnal i extraligovou atmosféru ve vsetínském dresu. Žďár nad Sázavou opustili Mráz a Sobotka.

Kádr Slavie se zúžil o Martina Polívku, jenž zamířil do Norska, Zdeňka Sedláčka, který hostuje v Brně, Marka Dubce a další hráče, kteří hrají za jiné týmy díky hostování nebo střídavému startu.

Jen pro pořádek si zrekapitulujme opavsko-třebíčské výsledky z minulé sezóny: v Opavě 1:4 a 0:2; v Třebíči 5:2 a 4:3.

Ve středečním souboji se však doufejme tyto nepříjemné vzpomínky z hlav opavských hráčů vykouří a soustředí se pouze na svůj výkon, který snad přinese pěkný zážitek divákům a tři body na klubové konto.