Páťáci vezou stříbro ze slovenské Spišské Nové Vsi

Juniorský hokej7.4.2010 | Redakce
Ve dnech 4-5.4 2010 se hokejisté 5.třídy HC Slezanu Opava zúčastnili kvalitního turnaje ve slovenské Spišské Nové Vsi. Jejich soupeři byla mužstva HC Poruba Ostrava, HK Spišská Nová Ves, HC Michalovce a Poprad. Opavští mladíci si po dobrých výkonech domů odvážejí stříbrné medajle.
V prvním utkání se mladí opavští hokejisté sřetli s HC Porubou Ostrava. Tyto dva týmy se velice dobře znají z domácí soutěže, kde jejich vzájemné zápasy přinášely kvalitní hokej s vyrovnaným výsledkem. A nebylo tomu jinak ani na tomto turnaji. Po základní hrací době byl stav 2:2 po třetinách 0:0, 0:0 ,2:2. Následovala trestná střílení, která tým HC Slezanu Opava prohrál 0:1.Za opavský tým skórovali Fajkus a Adam Beránek. Nejlepším hráčem utkání byla vyhlášená Klára Hymlarová.

Druhý zápas přinesl opět pohledný hokej HC Slezanu Opava proti domácímu týmu Spišské Nové Vsi. Svěřenci trenéra Plánovského tento zápas zvládli na výbornou a po třetinách 3:1,0:1,3:0 zaslouženě vyhráli 6:2, když se trefili Adamczyk, Pělucha, Fajkus, Němec, Döhner a Janošek. Nejlepším hráčem zápasu se stal Tomáš Fajkus.

Předposlední zápas mezi Opavou a Michalovcemi přinesl spoustu branek a tak se musel opavským fanouškům hodně líbit. V konečném součtu Opava vyhrála 13:4 po třetinách 3:0, 6:1, 4:3, branky zaznamenali Fajkus 3, Adam Beránek 2, Němec 2, Adamczyk 2, Döhner, Pělucha, Hymlárová a Diviš. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Emil Adamczyk.

Závěrečný zápas mezi mezi Opavou a slovenským Popradem probíhal v duchu boje o stříbrné medajle, kde opavským borcům stačila remíza. Zápas byl vyrovnaný a hodně nervozní, kdy opavský tým stále dotahoval jednobrankové manko. Po výborném výkonu nakonec hráči Slezanu remizovali 4:4. Následovala trestná střílení, která opět Opava nezvládla. V zápase se trefili Adamczyk 2, Zajíc a Adam Beránek. Nejlepším hráčem utkání byl po výborném výkonu vyhlášen brankář David Klein.

Závěrečný ceremoniál přidělil mužstvu HC Slezanu Opava stříbrné medaile. Ocenění získává také opavský brankář David Klein, který byl vyhlášen nejlepším brankářem celého turnaje. „Turnaj byl zajímavý do poslední minuty, kdy nebylo stále jasno o stříbrných medailích. Jsem rád, že kluci nakonec stříbro získali. Určitě si jej za předvedenou hru a bojovnost zasloužili. Poděkování za předvedený výkon patří klukům nejen za tento turnaj, ale i za celou sezónu,“ řekl trenér Plánovský. „Úplným závěrem chci poděkovat trenéru Plánovskému za celou sezónu strávenou na střídačce vedle něj, která mi jako vedoucímu mužstva hodně dala a pro něj samotného byla velmi úspěšná, kdy jako hlavní trenér získal se šestou třídou první místo a s 5.třídou mu o bod uteklo třetí místo v soutěži. Věřím, že kluci budou i v následujících hokejových letech čerpat věci, které se naučili na tréninku díky jeho trenérským i hráčským zkušenostem,“ uzavřel vedoucí mužstva Mario Beránek.

Konečné pořadí:
1.HC Poruba Ostrava 8b. 2.HC Slezan Opava 6b. 3.Poprad 6b. 4.HK Spišská Nová Ves 2b. 5.HC Michalovce 0b.

Sestava podle fota:

Spodní řada zleva: Klein David, Lamla Kryštof
Prostřední řada zleva: Fajkus Jiří - asistent trenéra, Dominik Lukáš, Beránek Adam, Zajíc Jakub, Pělucha Šimon, Hymlárová Klára, Adamczyk Emil, Janošek Jiří
Horní řada zleva: Beránek Mario - vedoucí mužstva, Cibulka Martin, Döhner Jakub, Novák Jan, Beránek Dominik, Němec Erik, Diviš Daniel, Plánovský Jaroslav - hlavní trenér.