Pavel Zdráhal: Sestava už se nám pomalu rýsuje

Rozhovor15.8.2019 | Tomáš Chalupa, Michal Berg
Hokejisté Slezanu už mají za sebou čtyři přáteláky a nový trenér Opavy Pavel Zdráhal už pomalu začíná mít o sestavě jasno. Stále by ovšem několik tváří v mužstvu přivítal. "Pořád bych chtěl někoho do obrany, možná se ještě v kádru objeví i nějaký útočník," říká Zdráhal, který připustil i možnost oslovení ex-opavských hráčů působících v Krnově.

Trenére, v čem se zápas s Novým Jičínem lišil od toho v Osvětimi?

V Osvětimi jsme hráli s juniory, chybělo nám z různých důvodů osm hráčů základní sestavy. Sestava v Jičíně už se pomalu podobala tomu, s čím bychom chtěli nastupovat.

Jak jste se zápasem v Jičíně spokojen?

Výsledkově jsme spokojeni maximálně, ale pořád máme rezervy. Druhá liga je specifická tím, že se hraje hodně dopředu, na to si ještě musím zvyknout. Podržel nás brankář, vepředu nám to tam napadalo a to asi rozhodlo.

Mluvil jste o tom, že je potřeba posílit defenzivu. Jsou Zdeněk a Ficek typy hráčů, které chcete?

Jsou to hráči, které bychom rádi měli v týmu, z mého pohledu zahráli výborný zápas a jsou to hráči na úrovni první ligy. Pokud se jim bude dařit, může se stát, že si je Havířov stáhne. Samozřejmě bychom ještě nějakého beka chtěli, ale tihle dva by nám vyhovovali.

V domácím zápase s Novým Jičínem se v sestavě objevil Vícha, venku nehrál. Už s ním nepočítáte?

Podle mých informací se jede zkusit probojovat do americké USHL, takže momentálně s ním nejednáme.

Nezkoušel jste oslovit i některé beky z Krnova? Přece jen spousta z nich za Opavu dlouho hrálo, na druhou ligu by možná stále měli…

Určitě tam jsou šikovní obránci, kteří odsud odešli z různých důvodů, do kterých já vůbec nevidím. Zatím jsme se k tomu nerozhodli, ale uvažuji nad tím. Záleží také na tom, zda by ti kluci vůbec měli zájem vrátit se do Opavy.

O hráčích z Orlové jste říkal, že si své místo budou muset vybojovat. Jak to tedy s nimi momentálně vypadá?

Už se to krystalizuje, finální rozhodnutí by mělo proběhnout po Slezském poháru. Za mě ale určitě jsou platnými členy kádru a snad se začnou prosazovat i bodově.

Zmínil jste Slezský pohár, tři zápasy ve třech dnech budou náročné…

Určitě to bude velmi náročné, hrát na tři pětky by asi nebylo úplně správné. Neznáme sílu Lince, Osvětim jsme si vyzkoušeli, tam je kvalita velmi slušná a nejinak tomu bude u Hodonína. Pro úspěch uděláme všechno. Možná ještě přijde nějaký útočník, uvidíme.

Jak to vypadá s ruským útočníkem Akhmetianovem a jeho vízy?

Moc jsme o něj stáli, v podstatě už jsme i byli domluvení na podmínkách, ale v Česku byl „na černo“, což pro nás bylo nepřípustné. Momentálně jsou jeho víza v nedohlednu a podle posledních informací, které mám, prý hraje v Uzbekistánu.

Slezan momentálně hledá nového jednatele, ovlivňuje to nějakým způsobem přípravu na sezónu?

Naštěstí ne, aktuálně funkci plní zástupci města, se kterými komunikujeme. Samozřejmě to úplně příjemné není, ale věřím, že se brzy najde někdo, kdo bude chtít opavský hokej pozvednout a situace se stabilizuje.

Jak byste pozval fanoušky na Slezský pohár?

Určitě na atraktivní soupeře. Hodonín hraje pravidelně na špici druhé ligy, Osvětim má ve svém středu tři slovinské reprezentanty a trenéra, který byl na dvou Olympiádách.

Otázky pokládal Michal Berg, rozhovor zpracoval Tomáš Chalupa.

Aktuálně na webu