• čtvrtek 08. listopadu 2012
  • Jan Mareček

Petr Wolf: „Vycházeli jsme ze zabezpečené obrany, což přineslo své ovoce“

V zápase 14. kola porazili hokejisté Slezanu na domácím ledě tým Karviné 3:1 a posunuli se tak v tabulce 2. ligy skupiny Východ na čtvrtou příčku. Po herní stránce byli domácí téměř celý zápas lepší, vzhledem k jeho průběhu mohou spílat pouze vlastní koncovce, že nezvítězili přesvědčivějším výsledkem. „V první třetině jsme byli jasně lepší, nepustili jsme soupeře k ničemu,“ hodnotil po utkání útočník Slezanu Petr Wolf. „Mohli jsme vést i o více branek, jen se nám příliš nedařila koncovka,“ dodal.

Baník Karviná přitom přijel do Opavy s několika velmi známými hráči, v čele s bývalým reprezentantem a mistrem světa Davidem Moravcem. Kromě jeho elitního útoku však hosté v první třetině nepředvedli skoro nic, ostatní formace se nedostávaly dopředu a jen stěží se bránily opavskému tlaku. Gól ale nakonec přišel jen jeden a to z trestného střílení, které s přehledem po faulu na sebe samého proměnil Petr Chalupa.

Prostřední část si s tou první v ničem nezadala. „Karvinou od začátku nakopla přesilovka, kterou měli. Dostali jsme se pod tlak, ze kterého vzešlo druhé oslabení a to už bohužel proměnili,“ řekl Wolf. „Posledních několik zápasů jsme druhé třetiny prohráli vždycky, je už to spíš problém v našich hlavách. I když vedeme, nesmíme začít lajdačit, musíme hrát zodpovědně a dostaneme se z toho“.

Po srovnání zápasu se zbytek třetiny odehrál v relativně nižším tempu s řadou nepřesností na obou stranách. Slezan mohl skóre opět přiklonit na svou stranu skrze dvě střely obránce Tichého a v závěru i bombou Kukola od modré, ve všech případech ale hosty podržel brankář Smolka.

Třetí dvacetiminutovka se už ale opět nesla plně v režii Slezanu, domácí vstřelili díky Měchovi a Vítkovi dva góly a ještě neproměnili několik vyložených šancí. „Klíčové bylo, že jsme v utkání hráli ze zabezpečené obrany, což neslo své ovoce, krom začátku prostřední části jsme soupeře k ničemu moc nepustili,“ shrnul Wolf a přidal i srovnání s minulým prohraným duelem ve Frýdku- Místku:

„Oproti zápasu ve Frýdku jsme chtěli zlepšit úplně všechno. Tam jsme se na to vykašlali, neplnili jsme si, co jsme měli a co jsme si řekli, ale dnes už to vypadalo zhruba tak, jak trenér chtěl. Další utkání nás čeká v sobotu ve Vsetíně. S jejich hráči už se dobře známe, vždyť letos už to bude naše čtvrté měření sil, připadám si trochu jako v play off,“ řekl Petr Wolf s úsměvem a rázem dodal, „určitě to bude vyhecované, Vsetín má určitě svou kvalitu, vždyť dneska porazil i Havířov. Musíme opět vycházet ze zabezpečené obrany a vyčkávat, pak můžeme uspět.“