• pátek 24. února 2017
  • Soňa Molatová | FOTO: Eva Solaříková

Play-off startuje, Opava odjíždí za Drtiči do Hodonína

Sobota se ponese ve znamení prvního kola play-off, ve kterém Opava začne boje s Hodonínem. Drtiči se dokázali udržet na 4. místě východní tabulky a tak začnou sérii doma. Při pohledu do statistik to vypadá jako výhoda, jelikož ve střetech Opavy s Hodonínem v základní části vždy zvítězilo domácí mužstvo. Play-off se ale hraje na čtyři vítězná utkání.

Sobota (25. 2.), 17.00
Zimní stadion Václava Nedomanského
Rozhodčí: Held – Musil, Komínek

Kdo se blýskl v zápasech s Hodonínem?

V utkáních s Hodonínem se dařilo Tomáši Polokovi (5+2), na paty mu svými výkony šlapal Jakub Vítek (4+2). Přímou úměrnost mezi góly a asistencemi si vytvořil Pavel Selingr (3+3). Užitečnými nahrávkami se může chlubit David Galvas (1+5).

Nejlepší hráči obou celků

Komu z Drtičů se dařilo v duelech s Opavou?

Nejvýraznější postavou při bojích se Slezanem byl Petr Jurča (4+4). Dalším výborným střelcem z jihu Moravy je pak Jakub Kadlec (3+1). Do šancí pak nejčastěji posílali Jakub Hajný (1+3) a Petr Peš (1+3).

Výsledky společných zápasů v základní části

Hodonín – Opava 4:3P

Opava – Hodonín 5:2

Hodonín – Opava 6:4

Opava – Hodonín 3:2

Hodonín – Opava 6:3

Z kabiny

„Těším se, jsme připraveni. Kvůli play-off se to hraje, budeme se snažit postoupit. V základní části rozhodovalo domácí prostředí, ale v play-off se může stát cokoliv, takže těžko říct, kdo je favoritem. Věřím, že postoupíme. Osobně si na Hodonín věřím," hlásí obránce David Galvas.

Do posledních utkání v ZČ nastoupila mužstva v těchto sestavách:

HOD: Kotvan – Haloda M., Miklík, Kužílek, Pokorný, Polesný, Potekhin, Loginovsky, Weber - Jurča, Vaněk, Vrána - Kadlec, Peš, Matula - Hajný, Kuba, Charvát - Černohous, Hložánek, Venclík

OPA: Wanecki – Galvas, Černý T., Slavík, Holík, Mosler, Šindelář, Tůma – Wolf, Polok, Selingr – Kilnar, Černý L., Vítek – Herman, Sysala, Rousek – Svoboda, Pavelek, Štind