• pátek 08. listopadu 2013
  • Vojtěch Konečný

Po více než dvou letech přiletí do Opavy dravci z Orlové. Splní Slezan roli favorita?

V rámci sedmnáctého kola druhé hokejové ligy přivítá Opava na svém ledě celek Orlové. Půjde o konfrontaci čtvrtého celku s týmem, který se aktuálně nachází na desáté pozici. Slezan z posledních tří utkání získal sedm bodů, podaří se našim borcům i tentokrát navýšit bodový zisk? Nebo si vítězství připíšou na své konto mladíci z Orlové? Zápas začíná v sobotu 9. listopadu v 17 hodin.

Tato sobota bude ze sportovního hlediska jistě zajímavá. Nejen, že své síly změří oba hokejové celky, na programu je totiž i fotbalové utkání MSFL, kde ovšem naši fotbalisté zajíždějí na orlovskou půdu.

Svěřenci trenéra Suchánka si v minulém kole lehce poradili s Frýdkem-Místkem, který porazili jednoznačně 6:1. Opavští měli celou dobu utkání pod kontrolou a zápas tedy přesvědčivě vyhráli. Náš sobotní soupeř se ve středu utkal s týmem Poruby. Orlová vedla po první třetině 2:0, kdy využila chyby porubských hráčů. Ve druhé třetině však hráči RT Toraxu třemi góly utkání otočili, a jelikož v poslední periodě už branka nepadla, tak Orlová nakonec prohrála po velkém boji 2:3.

Jak už bylo zmíněno výše, náš soupeř se nachází na desáté pozici se ziskem šestnácti bodů. Tým Orlové je velmi mladý, věkový průměr činí 24 let. O přísun gólů a asistenci se stará především Václav Studený (9+6), Marek Badžo (8+4), Libor Pavliš (4+7) a Tomáš Mráz (5+5). Nejproduktivnější obránce je Filip Štefanka (1+4). Orlovskou svatyni střeží všem nám dobře známý oblíbenec opavského publika David Iláš, který v minulosti v Opavě působil. Iláš nastoupil zatím do všech šestnácti duelů a je tedy jasnou jedničkou. Post dvojky zastává René Urbánek. Hlavním trenér týmu HC Orlová je pan Daniel Marosz.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler, Měch, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda

HC Orlová: Iláš – Sznapka, Zientek, Štefanka, Mintěl, Vydra, Tomis – Badžo, Pavliš, Matějíček, Kraft, Studený, Blatoň, Szajter, Mráz, Voznica – Grepl, Ciupa

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Z utkání bude k dispozici textový on-line přenos.

Delegace rozhodčích

V. Šutara - J. Jureček, P. Rychlý.

Jak to vidí bookmakeři?

Vítězství domácích - 1.3