• neděle 09. března 2008
  • Michal Berg, Opavský a Hlučínský deník

Podle kapitána Suchánka byla sezóna zpětně určitě úspěchem

Bezprostředně po skončení sobotního zápasu, který rozhodl o vyřazení opavského týmu z letošního play-off, převládalo v opavské kabině zklamání. Jak by ne, postup přes silného protivníka byl velmi blízko a všech pět čtvrtfinálových zápasů přineslo vyrovnaný hokej. Zklamaný byl i kapitán opavského týmu Kamil Suchánek, který jako jediný z mužstva pamatoval poslední opavské play-off z roku 2002.

"Teď převládá pocit zklamání po prohraném zápase, byli jsme blízko, ale nebyli jsme schopni tu sérii dotáhnout do konce," svěřoval se Kamil Suchánek. Podle jeho názoru rozhodla o sobotní porážce už prví třetina zápasu, kterou Slezan prohrál o dvě branky. "První třetina určitě rozhodla, v ní jsme si zápas prohráli. Dostali jsme dva góly v přesilovkách, zbytečně jsme faulovali, je to škoda."

Od druhé třetiny se hra srovnala, opavští hráči ale dokázali překonat juniora Hubačku, který nahradil nemocného Maláče v hodonínské brance, pouze jedinkrát, když se trefil Josef Tichý. "Nebyli jsme bohužel schopni vůbec nic kloudného vymyslet, ani pořádně vystřelit na branku. Bylo to špatné," přiznal Kamil Suchánek.

Ve třetí části už Slezan dokázal ohrožovat soupeřovu branku častěji, podařilo se mu však už jen brankou Michala Kukola snížit na konečných 2:3. Po pěti náročných zápasech už na vyrovnání Slezanu nezbylo dost energie a chybělo i potřebné štěstí. "Ke konci nám už možná docházeli síly, ale spíš psychické," uznal Kamil Suchánek. "Já osobně jsem už teda trochu vysílený byl, ale mladí kluci snad tolik ne," přidal s úsměvem opavský kapitán.

Přestože pro Slezan play-off skončilo, za své vystoupení proti favorizovanému Hodonínu, který byl navíc posílen o prvoligové hráče z Komety Brno, Třebíče a Olomouce, se určitě nemusí stydět, což ocenil jak trenér soupeře Svatopluk Číhal, tak diváci na opavském zimním stadionu. Kamil Suchánek přičítá tuto skutečnost specifické atmosféře play-off. "V play-off jsou rozdíly mezi týmy smazané, hraje se na srdce, bojovnost, využívání přesilovek. Nerozhoduje zda jste byli první nebo osmí. Je to škoda, uspět mohl jen jeden tým." dodal.

Přesto se však opavský kapitán, který se do ligového hokeje vrátil po dvouleté přestávce, ohlíží za sezónou s příjemnými pocity. "Když odhlédneme od toho dnešního zklamání, tak ji určitě budeme zpětně brát jako úspěšnou. Teď si ale dáme od hokeje až do srpna volno a pak půjdeme dál," zakončil Kamil Suchánek.