Pojď hrát hokej s HK Opava

A team HC Slezan22.9.2021 | Klub
V úterý 21. září 2021 od 15,30 hod se konala na zimním stadionu v Opavě akce „Pojď hrát hokej“, která je součástí celostátního projektu Českého svazu ledního hokeje „Týden hokeje“. Tato akce se snaží přiblížit rodičům a dětem ve věku od 4 do 8 let lední hokej, a to nejen jako sport, ale taky jako zábavu. V tento den si přišlo vyzkoušet zrádnost ledové plochy 26 chlapců.

Již vedle prostoru registrace si mohly příchozí děti zkusit střelbu na branku a vyzkoušet si, jak se pracuje s hokejkou. Během registrace i po registraci si mohly všechny děti prohlídnout zblízka rolbu. Po registraci byly rodičům prezentovány informace o hokejové činnosti, byla jim názorně ukázaná výstroj pro hráče i brankáře a také podány konkrétní informace ohledně činnosti samotného klubu a hokejové přípravky.

Po stručné prezentaci přišlo na řadu dětmi očekávané bruslení. Děti byly rozděleny do pěti skupin, které si rozebrali jednotliví trenéři společně s hráči starších žáků, a poté si na jednotlivých stanovištích děti vyzkoušely svou zručnost nebo si jen pohrály. Bylo třeba myslet i na nebruslící děti, pro které byla vytvořena tzv. bezpečná zóna, kde si mohly vyzkoušet první krůčky na ledě s pomocí hrazdiček nebo samotných rodičů. Po ukončení organizované činnosti přišlo na řadu závěrečné hromadné focení všech zúčastněných dětí a trenérů.

Celou akci „Pojď hrát hokej“ hodnotíme jako úspěšnou a věříme, že si děti kromě dárečků v podobě hokejových láhví, samolepek, klíčenek, omalovánek a dalších drobností, odnesly i příjemné zážitky a chuť získávat další zkušenosti a dovednosti na trénincích opavské přípravky.
Aktuálně na webu

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Slezan Opava
Ďáblové Nový Jičín