• pátek 19. října 2007
  • Michal Berg

Posune zápas s Uničovem Opavu z posledního místa?

V neděli od 17:00 se na opavském zimním stadionu představí hokejisté Uničova. Nováček 2.ligy, který poslední sezónu strávil po sestupu v krajském přeboru, by pod novým vedením a s novými trenéry chtěl navázat na svá předchozí druholigová působení. V současné době má Uničov o 3 body více než Opava, stačí mu to však na sedmou příčku velmi vyrovnané tabulky.

Brankářskou jedničkou uničovského týmu je Roman Hrušovský, který před sezónou přišel z Hodonína. Na střídavý start může za Hodonín nastoupil i mladý Dalibor Sedlář z Olomouce.

Stejně jako opavský tým, i hokejisté Uničova jsou "vybaveni" mladou obranou. Jedinou výjimku tvoří třicetiletý Michal Frömel, který v Uničově působí už od roku 2000. Na hostování z Prostějova je v Uničově obránce Michal Jakeš, další bek Tomáš Halouska zase hostuje z Olomouce.

V útoku je nepřehlédnutelnou postavou jedenačtyřicetiletý Tomáš Sršeň, který se spolu se svým otcem podílí také na trénování a vedení klubu. Trojnásobný mistr ligy ze Vsetínem přišel do Uničova před sezónou z Norska a rád by pomohl klubu na vzestupu. Mezi opory patří také David Komínek, který v minulosti sehrál několik zápasů také za Opavu, nejproduktivnějším hráčem je pak Pavel Handl, odchovanec olomouckého hokeje.

V opavském dresu je na vážkách start obránce Ondřeje Podešvy, který v týdnu pro nemoc netrénoval a teprve v neděli se rozhodne, zda mu zdravotní stav dovolí nastoupit. "Chybět bude i útočník Weiss, u kterého se rozhoduje, zda půjde na operaci se zraněným kolenem," doplňuje trenér Opavy Karel Suchánek. "Situace je složitá, protože máme úzký kádr a navíc nemůžeme využít hráče z juniorky, kteří jsou ve složité situaci a v úterý mají další extrligové utkání, které se bohužel nepodařilo přeložit. Přesto ale budeme chtít navázat na výkon z Přerova a proti Uničovu uspět," uvedl Karel Suchánek.

Nedělní zápas začíná v 17:00 a pokud se nedostanete na opavský zimní stadionu, můžete sledovat online přenos na Onlajny.cz.