• čtvrtek 16. srpna 2007
  • Opavský a hlučínský deník

Potvrzeno! Druhá liga v Opavě bude

Je to definitivní, po dvou a půl letech se do Opavy vrací opět mužský hokej. Úterní zasedání výkonného výboru hokejového svazu definitivně posvětilo přesun druholigové licence z Velké Bíteše. Vzhledem k nevyřešeným závazkům bítešského klubu nejdříve svaz převod licence zamítl a s převodem to nevypadalo vůbec růžově. „Druhá strana nakonec všechny náležitosti splnila. Po úterním jednání byl převod licence schválen,“ potvrdil pro opavského fanouška potěšující informace prezident společnosti HC Slezan Alois Hadamczik.

„V Bíteši si dobře uvědomovali, že černý Petr by zůstal v jejich rukou, neměli k dispozici ani kádr na nadcházející sezonu,“ pokračoval nejvyšší šéf opavského hokeje.

Převod licence vyšel opavskou stranu na 700 000 korun. „Šest set ticíc šlo do Bíteše, sto jako poplatek hokejovému svazu,“ doplnil Hadamczik. Cíl pro letošní sezonu má klub jasný, ekonomicky a hráčský se stabilizovat. „Dáváme šanci opavským klukům nebo hráčům z blízkého okolí, kteří tady hokejově vyrůstali. Mužstvo je slušné. Chceme ho postavit tak, aby v budoucnu mohlo hrát I. národní ligu,“ zdůraznil Hadamczik a pokračoval:

„Oživením hokeje chceme oslovit i magistrát, aby zvážil výstavbu nového stadionu, ten současný už lidem příliš komfortu a zábavy nabídnout nemůže.“ Co se týče samotného soutěžního ročníku, tak do něj vstupují Slezané zhruba s třímilionovým rozpočtem. „Hráči si na nějaké finance přijdou, vše se bude odvíjet ale od vyhraných utkání,“ zakončil Hadamczik.