• pátek 18. prosince 2015
  • Redakce

Před Vánoci na hokej! Slezan vyzve Bobry z Valašského Meziříčí

Opavští hokejisté se naposledy před Vánoci představí doma v souboji s Valašským Meziříčím. Utkání je na programu v sobotu 19. prosince od 17 hodin.

Proti Valašskému Meziříčí se Opavě v letošním ročníku daří. V obou předchozích zápasech totiž naplno bodovala. Na svém ledě i na Valašsku zvítězila ve stejném poměru 4:3.

Slezan v sobotu po třech porážkách zabral a zdolal Kopřivnici, jenže ve středu padl na ledě Břeclavi. Proti Bobrům je tak čeká další důležitý zápas v boji o účast v play-off. Valachům se také nedaří podle představ. V tabulce jsou na předposledním místě a prohráli třikrát v řadě.

Naposledy doma v přestřelce podlehli Moravským Budějovicím v poměru 7:11 a k tomu všemu se jim zranila brankářská jednička Jiří Slovák, který musel své místo už po 14 minutách přenechat mladému Janu Čápovi.

Na koho si bude muset dát Slezan pozor? Ofenzivu Valašského Meziříčí táhne především zkušený útočník Václav Studený, v dobrém světle se ukazuje také třiadvacetiletý Jan Podešva. Produktivní je také obránce Patrik Kovář.

Opavští hokejisté potřebují proti Bobrům zabrat. Porazí Valmez potřetí v této sezoně? Odpověď nám dá utkání, které startuje v sobotu 19. prosince od 17 hodin na zimním stadionu v Opavě.

Z utkání bude připraven také tradiční textový on-line přenos.

Na oficiální stránky našeho soupeře se můžete podívat kliknutím na tento odkaz.

Sestavy obou týmů v posledním kole

HC Slezan Opava: Šafránek (47. Mocher) – Tichý, Tůma, Kysela, Galvas, Mosler, Vrabel – Beneš, Chalupa, Wolf – Herman, Polok, Vítek – Svoboda, L. Černý, Baďura.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (14. Čáp) – Černín, Janota, Franek, Žabčík, Hradil, Tomek, Valentík – Baroš, Sprušil, D. Varga, Studený, Kubo, Pořický, Mar. Varga, Augustýn, Mir. Varga, Kuchta, Podešva, Kývala.

Nominace rozhodčích

Kubičík – Novotný, Axman.