• sobota 18. října 2003
  • Jaroslav Šindelář

Překvapí Opava znovu venku?

O p a v a - Dnes od 17:00 sehrají Slezané další prvoligové utkání na ledě překvapení letošní sezony - HC VČE Hradec Králové a.s.. Tým vedený trenéry Jeřábkem a Horinou vstoupil do nové sezony rozpačitě, ale po několika kolech se stal štikou ligy. Před domácím publikem zvítězil naposledy s M.Boleslaví 6:1 a cenný bod si odvezl i z Berouna za prohru 4:3 po prodloužení. Východočeši se tak se šesti výhrami a čtyřmi porážkami drží na slušném pátém místě.

Klub se před sezonou posílil hlavně v obraně, kam přišli zkušení Stanislav Mečiar (dlouholetý hráč Pardubic) a Pavel Mareček (zkušený harcovník hrající také v Opavě), v útoku táhne se šesti brankami mužstvo Jaroslav Polák nebo s pěti góly Michal Pahulák, o asistence se nejvíce podílejí Petr Domin se sedmi a Jaroslav Roubík se šesti.

Kromě hlavních opor je v klubu řada bývalých nebo stále hrajících hráčů extraligových Pardubic, týmu vypomáhají na střídavý start brankář Malý, slovinský útočník Razingar či reprezentační trio Kolář, Koukal, Průcha.

Na začátku ledna 2002 se Hradci naskytla možnost odkoupit soutěž od Šumperka, který měl velké finanční potíže a navíc ztrácel na nebarážovou pozici deset bodů. Výborným finišem se však hradeckému týmu podařilo vyhnout baráži a udržet se tak v první lize. Další sezónu se Hradec opět ocitl na hranici baráži, když dlouho bojoval o záchranu s Berounem. O svém setrvání v soutěži rozhodl až v posledním utkání na ledě Kadaně až gólem v prodloužení a do baráže tak putoval Beroun.

Hradecká historie však zahrnuje i účast v nejvyšší soutěži v sezoně 1993/94, kdy však tým vedený bývalým opavským trenérem Fraňkem vydržel jen jednu sezonu a s finančních důvodů se propadl až do druhé ligy. V součastnosti však výsledky napovídají, že se Hradec znovu rozhodl nakouknout mezi elitu. Pomoci by jim k tomu i divácká kulisa a krásná hala, kde hráli při přestavbě stadionu i extraligové Pardubice.