• pondělí 20. září 2021
  • Tomáš Chalupa

Premiérový výjezd zavede Opavu do Kopřivnice

Po sobotní vydařené premiéře s rezervou brněnské Komety jdou Slezané znovu do boje. Tentokrát je čeká venkovní zápas na ledě Kopřivnice, která v prvním kole padla na ledě Velkého Meziříčí. Podaří se Opavě ve městě Tatrovek uloupit nějaký ten bodík? Středeční zápas začíná v 18 hodin.

Kopřivničtí vyrazili ke svému prvnímu duelu sezony v sobotu do Velkého Meziříčí. Zprvu to vypadalo, že by se mohlo jednat o výlet s nádechem tří bodů, hostující celek totiž vedl po brankách Pokorného a Macha o dva góly. Domácímu Velkému Meziříčí se ale ve druhé části hry podařilo vyrovnat. A i když Tatrováky ve třetí třetině poslal do vedení ve třetí třetině exopavský Vaněk, body zůstaly v Meziříčí. To totiž dokázalo zápas v posledních patnácti minutách otočit a Kopřivnici zbyly jen oči pro pláč.

,Až na první třetinu se nám utkání nepovedlo,“ povzdechl si v pozápasovém ohlase dlouholetý kouč Kopřivnice Jaroslav Kofroň. „I když jsme měli slibný náskok, tak jsme nedokázali bodovat. Domácí byli hladovější a dělali méně chyb. Alespoň bod jsme měli ubojovat,“ řekl ještě kopřivnický stratég pro klubový web. Dá se tak čekat, že si Tatrováci budou ve středu chtít po nevydařeném klání spravit chuť.

To Slezan si spravovat nepotřebuje. Opavští totiž v sobotu zvládli zápas brankářů a rezervu brněnské Komety před vlastními příznivci udolali 1:0 v prodloužení. O jediný přesný zásah se postaral Tomáš Rousek, který šikovně tečoval nahození Štindla. Jak již bylo naznačeno, utkání vyšlo jak opavskému brankáři Pitákovi, tak i brněnskému Slavíčkovi. Oba maskovaní muži své spoluhráče několikrát podrželi v kritických momentech.

Středeční zápas v Kopřivnici ale určitě bude zcela jiný, i když se proti Opavě znovu postaví velmi kvalitní brankář. „Mají dobrého gólmana Hromadu, ale když budeme hrát stejně, jako s Kometou, tak nevidím důvod, proč bychom tam neměli udělat nějaké body. Věřím tomu, že z Kopřivnice s prázdnou nepřijedeme,“ řekl před zápasem sobotní hrdina Dominik Piták. Podobně to vidí také kouč Aleš Tomášek. „Neřešíme, jestli před námi stojí Kopřivnice, nebo někdo jiný, žádný zápas není jednoduchý. Pokud ale budeme předvádět podobně poctivé výkony jako s Kometou, tak můžeme body zvenku vozit,“ věří opavský lodivod.