Příprava áčka začíná! Ve hře dva velké návraty, Herman s hokejem končí

A team HC Slezan6.5.2021 | Tomáš Chalupa
Po půlroce nucené pauzy se opavští hokejisté znovu dávají do práce. Áčku Slezanu pondělkem odstartovala letní příprava, která bude letos poněkud jiná, výrazně ji bude ovlivňovat rychlost rozvolňování vládních opatření kvůli covidu.

Trenérská dvojice Aleš Tomášek – Vladimír Holík na pondělním prvním setkání přivítala velkou většinu kádru, jakým Opava disponovala v kratičké sezoně 2020/21. Jedno podstatné jméno však chybělo a chybět bohužel bude i nadále. Odchovanec Slezanu Bohumil Herman se totiž ve svých dvaatřiceti rozhodl pověsit hokejku a brusle na hřebík. „Bobeš mi volal a říkal, že jej bolí záda, do toho má více práce. Se zády už měl problémy déle, ale teď už to asi nerozhýbal. Mrzí nás to, ale jeho rozhodnutí je na 99 procent definitivní,“ pokrčil kouč Tomášek rameny na adresu borce, který v dresu Slezanu odehrál 426 utkání, ve kterých zaznamenal 240 bodů. O konci kariéry uvažuje také obránce Petr Šendera. Další zadák Adam Zouhar zvažuje, že by vzhledem k vysokoškolským povinnostem nastupoval v Univerzitní lize.

Vraťme se však zpátky k letní přípravě, která ve své první fázi tradičně probíhá na suchu. „Vládní nařízení nás nikam dovnitř nepustí, takže trénujeme venku. Máme tam skákání, švihadla, medicinbaly, nějaký fotbal nebo samozřejmě běhání. Zatím nás chodí zhruba patnáct, starší kluci trénují individuálně,“ přibližuje zkušený kouč náplň letního drilu. „Změnou oproti předchozím rokům je, že bychom chtěli jít co nejdříve na led. Loni se za led ušetřily peníze, takže máme slíbeno, že se bude mrazit co nejdříve. Potřebujeme to, protože hlavně u mladých kluků bude manko znát. Pořád dokola jenom makají, už se určitě také chtějí dostat na led,“ usmívá se šestapadesátiletý stratég, kterého ve slezské metropoli čeká v roli kouč třetí sezona.

Po krátké anabázi v Chebu se do Opavy vrátil útočník Jakub Hendrych, který si bude chtít vybojovat místo v kádru. „Henďa se zapojil do přípravy, bude se ji asi muset trošku prokousat. Uvidíme, jak na tom bude na začátku sezony.“ Ve hře je i návrat brankáře Matyáše Dani, který vloni strávil polovinu sezony v Havířově. „Volali jsme si, říkal, že by chtěl zkusit něco v zahraničí. Řekl bych, že u něj to bude padesát na padesát,“ poznamenal Aleš Tomášek a závěrem dodal, že se průběžně do přípravy zapojí i mladí hráči z Vítkovic či Havířova. „Pár kluků ještě určitě dorazí,“ uzavřel.

Kádr Slezanu na začátku letní přípravy:

Brankáři: Dominik Piták, Jan Baldik.

Obránci: Petr Chalupa, Jiří Šindelář, Marcel Kunc, Martin Kocián.

Útočníci: Jan Štindl, Vlastimil Malina, Petr Wolf, Tomáš Rousek, Rostislav Vaněk, Petr Seidler, Jakub Hendrych, Lukáš Peterka, Martin Urban, Kryštof Kadula, Jakub Římský, Martin Buršík, Lukáš Horný.

Nad jejich pokračováním visí otazník: Marek Hasala, Matyáš Daňa, Petr Šendera, Adam Zouhar.


Aktuálně na webu