Příprava na ledě startuje, hráči Slezanu absolvovali úvodní trénink

A team HC Slezan23.7.2013 | Redakce
/FOTOGALERIE/ V pondělí 22. července v podvečerních hodinách zahájil Slezan druhou část své přípravy na nadcházející druholigovou sezonu. Po kondiční suché přípravě a následném volnu hráči poprvé obuli brusle a vyjeli na led. Na něm se už ale neobjevil devětadvacetiletý obránce Michal Kukol, který se rozhodl ukončit aktivní kariéru. Ten sledoval své hokejové kamarády jen z tribuny kravařské Buly Arény.

Na prvním tréninku na ledě chyběli pouze dva hráči ze základní sestavy opavského áčka. Obránci David Galvas a Daniel Kysela si prodloužili dovolenou. Jinak se trenérům Karlu Suchánkovi a jeho pravé ruce Josefu Dobošovi hlásilo sedmadvacet hráčů.

Mezi nimi nechyběl ani dravý útočník Michal Mlýnek, který ale slezskou metropoli co nevidět opustí. Už 27. srpna se má totiž hlásit v německém EV Lindau, hrajícím čtvrtou nejvyšší soutěž. Lindau trénuje Pavel Mojtek, kterého si mnozí hokejoví příznivci pamatují z dresu Frýdku-Místku. „Český trenér hrál v mém přestupu velkou roli. Navíc jsem získal i německé občanství, což je plus,“ upřesnil Michal Mlýnek. Ten bude prozatím trénovat s Opavou a následně se přesune do Německa.

Kromě Michala Mlýnka už se v novém ročníku nebude za Slezan rvát ani Michal Kukol. Duše kabiny a jeden ze základních stavebních kamenů opavské defenzivy se rozhodl kvůli pracovním povinnostem ukončit kariéru. „V poslední době už jsem moc nestíhal skloubit práci s hokejem, na který už jsem se nemohl tolik soustředit,“ vysvětil důvody svého konce Michal Kukol.

Opavští hokejisté vyjeli na led o dva týdny dříve než loni. „Je to cesta, chceme být úspěšnější než v loňském ročníku a tohle by nám mohlo pomoct,“ řekl opavský kouč Karel Suchánek. Ten si pochvaluje dobrou spolupráci s Josefem Dobošem. „Jedná se o zkušeného trenéra, který má klukům co dát. Navíc má chuť něčeho dosáhnout a chce zapracovat na obranném systému hry,“ dodal na závěr trojnásobný polský mistr s Osvětimí.

Fotogalerie z prvního tréninku Slezanu na ledě.

Soupiska opavských hokejistů při zahájení přípravy na ledě:

Brankáři: Dušan Šafránek, Vítězslav Kober, Filip Plánovský

Obránci: Jaromír Bednárek, Ondřej Havlíček, Zdeněk Pavelek, Josef Tichý, Radek Tůma

Útočníci: Pavel Baďura, Adam Březina, Petr Chalupa, Lukáš Černý, Patrik Džemla, Bohumil Herman, Adam Ježek, Ivo Kocián, Tomáš Měch, Michal Mlýnek, Martin Otipka, Tomáš Polok, Lukáš Svoboda, Jan Štindl, Marek Trčka, Filip Vaněk, Jakub Vítek, Radek Vlašánek, Petr Wolf

Chyběli: David Galvas, Daniel Kysela (dovolená).


Aktuálně na webu

×
Odehrané v 18:00 | Muži
HC Slezan Opava
HC Bobři Valašské Meziříčí