• neděle 02. srpna 2015
  • Redakce

Příprava na ledě zahájena, Slezan má za sebou první trénink

Hokejisté opavského Slezanu mají po klidu. V neděli odpoledne totiž zahájili druhou část přípravy na nadcházející druholigovou sezonu. Na ledě se totiž při úvodním tréninku na opavském zimním stadionu objevilo 23 hráčů. Trenérské duo David Musial a Karel Suchánek muselo být spokojeno.

„První trénink byl dobrý. Účast byla výborná a uvidíme, jak to bude fungovat dál. Snažíme se kluky připravovat na sezonu fyzicky. Od začátku budeme dělat trochu víc bruslení a výbušnou sílu. Ke konci potom taktiku a přesilovky. Uvidíme v přípravných zápasech, co bude fungovat a co ne,“ řekl opavský kouč David Musial.

Ten chce dát šanci v přípravě i mladým nadějným hokejistům z líhně Slezanu. „Chceme, aby se Borunský, Tomáš Černý, Rousek a Slavík zapojili s námi. Uvidíme, jak budou hrát, ale fyzicky vypadají dobře,“ doplnil trenér Slezanu.

„První trénink byl v pohodě, led byl docela dobrý. Hlavně jsme se na sebe s kluky už těšili. Na ty naše srandičky v kabině a podobně,“ připojil kapitán Tomáš Měch.

Už v úterý 11. srpna 2015 čeká Opavu první ze série osmi přípravných zápasů. Na ledě opavského zimního stadionu se Slezan střetne s Novým Jičínem. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

Seznam opavských hokejistů při zahájení přípravy na ledě (2. srpna 2015):

Brankáři: Paul Mocher, Filip Plánovský, Dušan Šafránek

Obránci: Tomáš Černý, David Galvas, Daniel Kysela, Michal Kukol, Patrik Mosler, Zdeněk Pavelek, Daniel Slavík, Josef Tichý, Lukáš Vrabel

Útočníci: Pavel Baďura, Bohumil Herman, Petr Chalupa, Tomáš Měch, Tomáš Polok, Tomáš Rousek, Lukáš Svoboda, Marek Trčka, Jakub Vítek, David Rybka, Petr Wolf

Chyběli: David Borunský, Lukáš Černý, Ivo Kocián, Radek Tůma, Filip Vaněk, Radek Vlašánek.

Rozpis přípravných zápasů Slezanu

HC Slezan Opava – HK Nový Jičín (11. srpna, 18:00)
HC Slezan Opava – VHK Vsetín (13. srpna, 18:00)
HK Nový Jičín – HC Slezan Opava (18. srpna, 18:00)