• pondělí 12. srpna 2019
  • Redakce

Příprava pokračuje, Slezan míří do Nového Jičína

Slezan má před sebou další test. Po nepovedeném utkání v Osvětimi si jede Opava spravit chuť do Nového Jičína. V úterý 13. srpna se od 18 hodin představí na ledě tamních Ďáblů.

Opavský celek už v přípravě odehrál tři utkání a zaznamenal v nich tři rozdílné výsledky. V Přerově Slezan zvítězil 2:4, doma právě s Ďábly remizoval 2:2 po základní hrací době. Vítěze zápas nepoznal ani v prodloužení a nakonec ani po nájezdech, protože po pěti stranách bylo na každé straně po jednom úspěšném střelci. Na opavském zimáku tak před týdnem byla k vidění čistokrevná remíza.

Na poslední utkání by ovšem výběr Pavla Zdráhala nejraději zapomněl. Na ledě polského extraligisty z Osvětimi totiž prohrál jasně 7:0 a brankáři René Svobodovi tak premiéra v červenobílém dresu pořádně zhořkla.

Domácí Ďáblové mají za sebou stejně jako Slezan tři přípraváky. A stejně podobně jako Slezan mají na svém kontě výhru, remízu i porážku. Polský Janów doma přejeli 5:0, v Púchově prohráli 4:2 a o zápase s Opavou již řeč byla.

V posledních dnech ale v Novém Jičíně myšlenky na hokej příliš nemají, celý klub totiž o víkendu zasáhla smutná zpráva. Zemřel masér A týmu Josef Wolf, který svou funkci vykonával 25 let. Ďáblové tak určitě budou chtít uctít jeho památku dobrým výkonem.

Úvodní vhazování zápasu je naplánováno na osmnáctou hodinu.