• středa 09. září 2020

Přípravu zakončí domácí zápas s Novým Jičínem

Opavu ve čtvrtek čeká poslední přípravné utkání. Slezan na vlastním kluzišti vyzve Ďábly z Nového Jičína, které už v létě jednou porazil. Bude se výběr trenéra Aleše Tomáška radovat i podruhé? Utkání začíná v 18:30.

Jak již bylo zmíněno v perexu, tradiční účastníci druhé ligy již spolu v létě jedno utkání sehráli. 1. září sehrál doma Slezan s Ďábly vyrovnaný duel, který po šedesáti minutách skončil nerozhodně 2:2 a rozhodovat musely až nájezdy. V nich se nakonec jediným úspěšným exekutorem stal Vlastimil Malina a Opavští si tak připsali pomyslný druhý bod.

Od té doby stihl Slezan sehrát další dva přáteláky – oba s Valašským Meziříčím. Úspěšná byla Opava z padesáti procent. Nepovedený domácí zápas napravili Opavští v úterý ve Valašském Meziříčí, kde s Matyášem Daňou v zádech zvítězili těsně 3:2. "Měli jsme dnes k dispozici Matyáše Daňu, což pro nás samozřejmě bylo velkou pomocí. Domácí si v první třetině vytvořili několik solidních šancí, tlačili, ale ubránili jsme se. Druhá třetina byla vyrovnanější, nám tam napadalo několik gólů. Ke konci už byl Danis trochu unavený, takže jsme jej v padesáté minutě raději vystřídali. Pitymu tam jeden gól spadl, ale dohráli jsme to vítězně,“ pochvaloval si opavský lodivod Aleš Tomášek.

V táboru soupeře z Nového Jičína se v tomto týdnu mohli radovat ze dvou výborných zpráv. Ze zkoušky ve Frýdku-Místku se Ďáblům vrátil loni nejproduktivnější forvard týmu, Slovinec Rok Macuh. Útočné řady navíc posílil také třicetiletý Roman Maliník. Ten má za sebou bohatou kariéru, ve které působil v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, ve Vítkovicích dokonce nakoukl do extraligy. V posledních letech zmizel do zahraničí, kde hrál v Polsku a Anglii.

Přidá Slezan v posledním utkání přípravy celkově pátou výhru? Duel začíná na opavském zimním stadionu ve čtvrtek od 18:30.