• pondělí 27. září 2004
  • Tomáš Kubánek

Robert Najdek přiznává, že byl nervózní

O p a v a - Po pět let vstupoval Robert Najdek na opavský zimní stadion jako na ten domácí a určitě rádi podotkneme, že v jeho ledu zanechal neodstranitelnou rýhu. Jakožto centr většinou třetí formace dostával od trenérů asi jiné pokyny, než vytrvale útočit na soupeřova brankáře, přesto si jeho dovednosti opavský fanoušek spojuje právě především s perfektní technikou, kterou zaměstnával obránce rivalů Slezanu a připravoval šance sobě i svým spoluhráčům.

Minulé pondělí se opavským divákům představil už bez opavského dresu i bez svého hokejového dvojčete Davida Mikšana, který se na slezanský zimák vrátil o pět dní později. Opavští si s Najdkovou Olomoucí poradit nedokázali, a přenechali po prohře 2:3 všechny body Hanákům.

"Byl jsem hodně nervózní," přiznává Robert Najdek jak se cítil, když vyjel poprvé po pěti letech na opavský led jako hráč hostí, a hned vysvětluje své pocity. "Chtěl jsem se v Opavě předvést, což mi trochu svazovalo ruce. Navíc se náš tým dostal celkem pod velký tlak, nevyšel nám začátek utkání. Byl to zápas o velkých nervech, protože pak by se u nás asi děly velké věci."

Olomouci se sice nevyvedl začátek utkání, kdy dvakrát prohrávala o gól, ale nakonec se Hanákům podařilo vývoj obrátit a výsledek udržet. "Moc nám to hokejově nejde, takže jen dřeme a dřeme a snažíme se tam něco dotlačit. Spousta hráčů hraje jen na padesát procent toho, na co má, včetně mě."

Opavským se ve třetí třetině naskytla obrovská šance k vyrovnání, ovšem Olomoučtí se dvouminutové dvojnásobné přesilovce celkem s přehledem ubránili a výhru 3:2 už nepustili. "S Berounem jsme dostali gól minutu před koncem, což nás psychicky položilo. Tentokrát jsme měli větší štěstí. Opava ale hrála dnes velice slušně. První třetinu mě velmi překvapili, dobře bruslili a byli mnohem lepší než my; poté však trochu odešli fyzicky," zhodnotil na závěr také hru svého bývalého chlebodárce.