• pátek 23. září 2011
  • Filip Lefenda

Rozjetý opavský expres míří do stanice Havířov

Slezan, který zatím dokázal v každém zápase bodovat, míří na led hlavního favorita soutěže z Havířova. Pro naše barvy to tak bude první ostřejší prověrka a konfrontace s týmem, který se netají velice vysokými ambicemi. Havířov má ve svém kádru velice kvalitní a zkušené hráče, tým je navíc hnán hlasitou podporou ochozů. Bodový zisk z horké havířovské půdy by byl proto velice cenný. Utkání se odehraje v sobotu 24.9. a začátek má v 17 hodin.

Postavení Opavy je našim fanouškům velice dobře známo. Hokejisté Slezanu jsou po čtyřech odehraných kolech v čele druholigové tabulky skupiny Východ s deseti body, když dokázali bodovat v každém odehraném utkání. Nyní dokonce svěřenci Michala Piskoře tahají sérii tří výher v řadě. Proti Havířovu, který je aktuálně na páté příčce, to však bude velice těžké, i když výsledky naznačují, že Havířov v úvodu sezóny přeci jen není tak suverénní, jak se od něj čekalo. Nejprve přišla poměrně pohodová výhra s Novým Jičínem v poměru 3:0, poté Havířov s obtížemi vydřel dva body, když zvítězil 2:3 po prodloužení ve Frýdku-Místku. Ve třetím kole museli fanoušci zkousnout první prohru. Do Havířova přiletěli Jestřábi z Prostějova a odvezli si v zobácích trio bodů za výhru 2:5. V minulém kole poté Havířovští zvítězili v Karviné po samostatných nájezdech 3:4 a mají tak na svém kontě sedm bodů.

Brankářskou jedničkou je Lukáš Daneček, který se v zápase proti Opavě představí s novým designem své masky, kterou mu navrhovali domácí příznivci. Záda mu kryje Adam Vrba. Nejlepším střelcem Havířova je se čtyřmi góly Robert Říčka. Stejný počet nahrávek má poté Vít Stránský. Důležitými součástmi týmu jsou také hráči jako Michal Sztefek, Jan Maruna či Martin Potočný. Trenérem je pan Jan Daneček, asistenta mu dělá Stanislav Sztefek.

Právě z Havířova přišel před sezónou do Opavy bek Aleš Jurčík. Pro něj to tedy bude velice pikantní souboj, ve kterém se bude chtít ukázat v co nejlepším světle. V Havířově před několika sezónami působila také nynější brankářská jednička Dušan Šafránek, který o našem příštím soupeři říká: „Havířov má velmi silný mančaft, mají velké ambice, chtějí hrát na špici. Navíc tam chodí hodně lidí, podpora fanoušků je strašně důležitá. Každý bod z Havířova bude určitě dobrý.“

Sestavy obou mužstev v minulém odehraném kole:

AZ Havířov: Vrba (L. Daneček) – Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek M., Zientek L., Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Pechanec, Brezani, Kraft, Pavlas

HC Slezan Opava: Šafránek - Tichý, Jurčík, Tůma, Kukol, Bednárek, Mosler – Kocián, Polok, Mlýnek – Grofek, Měch, Herman – Pavelek, Chalupa, Černý – Vítek, Koschatzký, Baďura

Oficiální stránky mužstva z Havířova si můžete prohlédnout zde.

Ze zápasu bude k dispozici také textový on-line přenos.

Další zápasy 5. kola

HC Bobři Valašské Meziříčí – HCFrýdek-Místek