• neděle 17. dubna 2011
  • Filip Lefenda

Sedmáci v Maďarsku bronzoví

Přinášíme vám menší ohlédnutí za turnajem v Zalagerszegu, kde se úspěšně prezentovali hokejisté 7. třídy. Na turnaji porazili týmy zvučných jmen a vybojovali bronzové medajle, když jim jen o vlásek uniklo celkové prvenství. Individuální ocenění navíc získali Radim Štěpánek a Adam Beránek. Gratulujeme.

Hokejisté 7. třídy (ročník 1998) HC Slezanu Opava se začátkem dubna vydali na třídenní turnaj do Maďarského Zalagerszegu, který byl vypsán pro kategorii U14 (ročník 1997). Na turnaji je čekalo šest zápasů, kdy hrací doba byla 2x20min a každý poločas se počítal jako samostatný zápas.

V prvním utkání se hráči HC Slezanu Opava utkali se slovenskou Trnavou. Kluci utkání zvládli a vyhráli 2:0 a 4:1. (Branky: Langer 2 ,Hendrych, Štěpánek, Klement, Beránek Adam). Do druhého hracího dne vstoupili opavští borci utkáním s Poděbrady a od začátku svou předváděnou hrou nedávali soupeři šanci. Vyhráli 5:0 a 11:0 (Branky: Fedor 4, Borunský 3, Hendrych 2, Langer 2, Beránek Adam 2, Štěpánek, Döhner, Němec).

Ve třetím utkání turnaje si proti sobě zahrála Opava a Budapešť. „V obou začátcích utkání jsme prohrávali, ale ani rychlé branky v naší síti kluky nezlomily a nakonec utkání vyhráli 4:1 a 7:1,“ prozradil opavský trenér Plánovský. (Branky: Fedor 5, Hendrych 3, Borunský, Döhner, Langer). Poslední utkání druhého dne sehráli Opaváci pro Martinu. S tímto týmem se už kluci během sezóny utkali a proto věděli, že to bude těžký soupeř, kterému mají co vracet (v posledním měření sil totiž Opava slovenskému týmu podlehla 2:5). Podařilo se a po těžkém boji naši kluci vyhráli 2:0 a 2:1 (Branky: Langer, Hendrych, Beránek Dominik, Borunský).

Závěrečný den turnaje přinesl rozhodující zápasy. Opava se v prvním utkání střetla s Hungarií 98 (nejlepší hráči Maďarska ročníku 1998). První zápas byl v režii hráčů Hungarie 98 a zaslouženě vyhráli 3:0. Druhé utkání opavští hráči vyhráli po těžkém boji 1:0 brankou Štěpánka. V závěrečném utkání s domácím Zalagerszegem stačilo získat Opavě jeden bod z dvojzápasu k obsazení 1.místa na turnaji. Uhrát bod se však opavským borcům nepodařilo a prohráli 0:3 a 3:6 (Branky: Beránek Dominik, Fedor, Klement).

„Turnaj byl v rámci týmu pojat jako rozloučení s úspěšnou sezónou a i přes velkou marodku kluci bojovali. Třetí den už však byla znát velká únava vyplývající z náročného programu a úzkého kádru hráčů. Závěrečné utkání už fyzicky nezvládli, ale i přesto je třeba klukům poděkovat za předvedený výkon nejen na turnaji, ale i během sezóny“, zhodnotil trenér Jaroslav Plánovský.

Během závěrečného ceremoniálu si mladí hráči převzali bronzové medajle a navíc Radim Štěpánek získal ocenění za nejlepšího obránce turnaje a Adam Beránek (ročník 2001) za nejmladšího hráče turnaje, který se ještě navíc dokázal prosadit a vstřelit tři branky soupeřům.

Konečné pořadí:
1. Zalagerszeg /HUN/ 19b.
2. Budapešť 98 /HUN/ 18b.
3. HC Slezan Opava /CZK/ 18b .
4. Martin /SVK/ 14b.
5. Trnava /SVK/ 9b.
6. Poděbrady /CZK/ 3b.
7. Budapešť /HUN/ 1b.