• čtvrtek 13. listopadu 2003
  • Tomáš Kubánek

Sedmnáctý pokus o vítězství!!!!

O p a v a - Zní to neuvěřitelně, ale už po rekordních šestnáct utkání neokusilo opavské mužstvo tu sladkou chuť tříbodového vítězství! Další možnost zlomit tuto velmi nelichotivou bilanci budou mít Opavští v sobotu proti brněnské Kometě. Ani Brňané nemají v posledních zápasech na růžích ustláno, jelikož čtyřikrát za sebou prohráli a propast mezi osmou Olomoucí a devátou Kometou se tak prohloubila na šest čísel. Jestli tedy chtějí oba sobotní soupeři pomýšlet na play-off, které si za cíl klade asi každé mužstvo, měli by bezpodmínečně naplno bodovat. Není snad třeba doplňovat, že Slezan body potřebuje jako sůl!!

Kometu letos dosud provází zajímavá statistika: Brňané svá utkání ani jednou neprodlužovali. Jestliže jsou Moravané někde úspěšní, tak určitě venku (vyhráli tři z osmi zápasů), naopak v domácím prostředí podávají velmi nevyrovnané výkony, a proto se jim podařilo zvítězit pouze ve třetině mačů (tři z devíti).

Poslední vzájemné střetnutí Opavy a Brna vyznělo lépe pro Kometu. Rozhodnuto bylo v podstatě již po první dvacetiminutovce, kterou Slezané prohráli 0:3 a celý zápas pak 1:4. Náš jediný čestný úspěch zaznamenal až deset minut před koncem Kamil Suchánek.

Většinu zápasů odchytal Emil Hrazdíra, s nímž však klub rozvázal smlouvu a na jehož místě se střídají Petr Hrachovina a teď i nově Lukáš Smolka. V kanadském bodování obránců se nejvíce daří Alexandru Elsnerovi a jeho jmenovci Lhotskému, kteří nasbírali osm, respektivě šest bodů. Z útočníků nejvíce vyniká první útočná eskadra ve složení Točík - Sedláček - Nohel, která dohromady nastřílela patnáct branek.

Dodejme ještě stručný průběh utkání minulého kola, v němž Brňané hostili Beroun. Do domácí klece nastoupil novic Lukáš Smolka, který svým výkonem rozhodně nezklamal. Hosté v každé třetině pravidelně navyšovali náskok o jeden gól, což však Kometu nepoložilo a stihla snížit na rozdíl jediné branky. Domácí snahy o vyrovnání utnul minutu před koncem střelou do opuštěné svatyně při power-play Brna Dobrovolný.