• pondělí 20. února 2012
  • Filip Lefenda

Série s Přerovem se přesouvá do Opavy, v pondělí je tu šance na reparát

Po sobotní prohře se čtvrtfinálová série stěhuje do Opavy. V pondělí si to oba týmy rozdají znova. Trenér Piskoř nevyloučil určité změny v sestavě a sami hráči se chtějí poučit ze sobotních chyb. Opavě se letos s Přerovem relativně daří, je tak potřeba navázat na povedené výsledky ze základní části. Pomoci by k úspěchu mohlo také opavské publikum, hráči si přejí vysokou návštěvu. „V průběhu sezóny jsme si dokázali, že se nám v bouřlivé atmosféře hraje lépe, dokážeme se více vyhecovat,“ zve do ochozů diváky Josef Tichý. Utkání začíná v pondělí 20.2. v 18 hodin.

V Přerově si Slezan nechal utéct začátek zápasu. Herně na tom Opava nebyla špatně, soupeře po většinu času přehrávala, nicméně produktivní Zubři využívali brejkové možnosti a také kouzla paní štěstěny, která při nich po celý večer stála. Hrozivý výsledek 0:6 z pohledu Opavy se podařilo korigovat na 3:6, více už ale opavští hokejisté s výsledek udělat nedokázali. Mezi úspěšné střelce Slezanu se zapsali Grofek, Kocián a Koschatzký.

Kouč Piskoř nevyloučil pro pondělní duel změny v sestavě. Tou nejzásadnější může být obsazení brankářského postu. Šafránek svými výkony v posledních zápasech dvakrát neoslnil, není tak vyloučeno, že šanci dostane Novák. „Budu nad tím přemýšlet, nechám si to v neděli v klidu projít hlavou a v pondělí se rozhodnu,“ sdělil své plány trenér Michal Piskoř.

Do Přerova jezdí mančafty s vědomím, že na ně čeká tamější bouřlivá kulisa. Tu vnímá opavská kabina jako velkou výhodu soupeře. Přerovští fanoušci fandí po celý zápas, i mezi nimi se však najdou individua, která si kromě sportovního povzbuzování najdou potřebu „občerstvit“ střídačku soupeře nějakým tím vhozeným kelímkem s pivem či preclíky. „Kdyby to po nás alespoň házeli zabalené, mohli jsme se zadarmo najíst,“ vyjádřila se úsměvně k situaci neodmyslitelná postava opavské střídačky Ivo Kocián starší.

Nesmí se však zapomenout na opavské fanoušky, kteří v sobotu přispěli k celkové dobré atmosféře vskutku lvím podílem. Jejich podpora bude důležitá i v pondělí a sami hráči si přejí, aby přišlo co nejvíce lidí. A ostatně, jak zpívá Lucie Vondráčková v jednom ze svých teenagerovských hitů – kdy jindy než teď? „Snad přijde v pondělí na hokej opravdu hodně lidí. Už v zápasech s Havířovem jsme se přesvědčili, že se v takové atmosféře umíme více vyhecovat a hrát tak lepší hokej,“ nechal se na toto téma slyšet urostlý opavský zadák Josef Tichý. K němu se posléze připojuje také mladý Adam Koschatzký. „V Přerově nás asi čeká peklo. Doufám ale, že i na naše domácí zápasy přijde konečně hodně lidí.“

Letošní vzájemné duely obou týmů:

11. kolo – Opava 4:2 Přerov
22. kolo – Přerov 1:2sn Opava
31. kolo – Opava 4:5sn Přerov
44. kolo – Přerov 7:6sn Opava
ČF1 – Přerov 6:3 Opava

Už to asi znáte, ale...

...na oficiální stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Ze zápasu přineseme podrobnou textovou reportáž.

Sestavy v posledním odehraném zápase

HC Slezan Opava: Šafránek (14. Novák) - Bednárek, Kysela, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Jurčík, Vrábel - Grofek, Měch, Černý - Pavelek, Polok, Vítek - Herman, Mlýnek, Wolf - Baďura, Koschatzký, Kocián

HC Zubr Přerov: Tihlář - Krajíček, Pospíšil, Vlček, Ferenc, Pala, Faltýnek - Kolář, Brančík, Ditrich - Menšík, Hanák, Kotásek - Kočara, Sakrajda, Kolařík - Kundrátek, Blinka, Coufal

Stav dalších čtvrtfinálových sérií