• čtvrtek 16. září 2021
  • Tomáš Chalupa

Sezona začíná! Na úvod vyzveme Kometu

Opavští fanoušci se po téměř rok dlouhé pauze dočkají soutěžního zápasu. A hned na úvod přijede soupeř z kategorie nejatraktivnějších. Omlazený Slezan totiž už v prvním kole vyzve nově vzniklé béčko brněnské Komety, které by mělo patřit k nejžhavějším adeptům na postup do Chance ligy. Podaří se Opavě obrat Jihomoravany o body? Utkání je na programu od sobotních 17:30.

Rezerva jednoho z dlouhodobě elitních extraligových klubů vznikla letos v dubnu, když Kometa získala druholigovou licenci od Znojma. A cíle majitele Libora Zábranského rozhodně nejsou malé. „V horizontu tří let chceme hrát druhou nejvyšší soutěž, tedy první ligu,“ prohlásil šéf brněnského klubu. Že to klubový boss myslí se svými plány vážně naznačila již příprava, ve které Kometa z osmi utkání prohrála pouze dvakrát. A to navíc hned na začátku, ve druhé části přípraváků zvládli Brňané hned šest utkání v řadě.

A při pohledu na jejich kádr se není čemu divit. Tým je dobře vyvážený a mladé pušky budou krotit zkušení veteráni. V obraně to budou Jozef Kováčik s Tomášem Malcem, kterří během kariéry nasbírali dohromady tři extraligové tituly. Malec má dokonce 46 startů v NHL, ve kterých dvakrát bodoval.

Také v útoku dvě jména doslova bijí do očí. Pětačtyřicetiletý veterán Kamil Brabenec se k hokeji vrací po třech letech, i tak ale jistě bude patřit ke stěžejním forvardům, vždyť jen v naší nejvyšší soutěži má téměr 600 startů a více než 120 branek. Druhým do party je Patrik Moskal, který také čtyři roky nehrál. A také on má zkušeností na rozdávání, v první lize odehrál šikovný centr patnáct sezon s průměrem 0,64 bodů na zápas. Trenérem Komety pak je pan Jan Konečný, který v Brně dlouhé roky působil u mládeže.

Oproti tomu Slezan jde do sezony s hodně omlazeným kádrem, do kterého se před sezonou vrátila spousta odchovanců dříve rozesetých po větších okolních klubech. Jedná se třeba o zadáky Jana Thiela nebo Dominika Věntuse. Útočné řady pak doplnili Adam Beránek s Janem Vojtovičem. „Když se na to podívám, tak máme kromě první pětky hodně mladé mužstvo. Úkol je tedy jasný – mladé zabudovávat do sestavy, jsou to kluci, kteří jsou po juniorkách. Výhodou je, že to jsou Opaváci. Z mého pohledu bude možná letošní sezona pro nás trošku překlenovací,“ přiznává kouč Slezanu Aleš Tomášek.

Tomu ze sestavy vypadlo několik zkušených borců. Kariéru již dříve ukončil Bohumil Herman, v tichosti jej během přípravy následoval kvůli vleklým problémům s koleny i Petr Chalupa. Na poslední chvíli navíc skončili útočníci Vaněk se Seidlerem, kteří zamířili do Kopřivnice. „Nechtěli podepsat smlouvu, zřejmě jim Kopřivnice nabídla o něco víc. Říkali, že je to jejich poslední sezona a chtějí hrát na špici,“ odkrývá opavský trenér. „Stále proto hledáme hráče, kteří by nám pomohli,“ dodává.

A co řekl opavský trenér k brněnské Kometě? „Přípraváky skoro všechny vyhráli, mají tam bývalé extraligové hráče, se kterými chtějí postoupit. Herně moc nevíme, co od nich čekat, kůži ale rozhodně nebudeme chtít dát lacino,“ slibuje Tomášek.

Kádr Slezanu na začátku sezony 2021/22

Brankáři: Jan Baldik, Dominik Piták.

Obránci: Martin Kocián, Marcel Kunc, Lukáš Prokop, Jiří Šindelář, Jan Thiel, Dominik Věntus, Filip Zapletal, Adam Zouhar, Dominik Ficek.

Útočníci: Adam Beránek, Jakub Hendrych, Lukáš Horný, Vlastimil Malina, Lukáš Peterka, Jakub Římský, Tomáš Rousek, Jan Štindl, Jan Vojtovič, Petr Wolf, Martin Buršík, Jan Vašenka, Kryštof Kadula.

Sobotní utkání začíná v 17:30. Těšíme se na Vaší podporu a i nadále Vás prosíme o respektování vládních opatření jak u vstupu na zimní stadion, tak při pobytu na něm.