Skončí opavské putování na led Drtičů úspěchem?

Preview12.2.2010 | Filip Lefenda
Kéž by! Opava míří na led Hodonína, se kterým to zdejším hokejistům příliš nejde. Bilance vzájemných zápasů hovoří ve prospěch Drtičů. Přesto se v posledním duelu těchto soupeřů radovala doma Opava. Naváže Slezan na toto povedené vystoupení z předvánočního zápasu? V cestě bude partě trenéra Suchánka stát aktuálně třetí celek tabulky, který body doma prakticky neztrácí. Utkání je na programu v sobotu 13.2. od 17 hodin.
Jak už bylo napsáno, Hodonín aktuálně okupuje bronzový stupínek druholigové tabulky se ziskem 79 bodů, když za druhým Přerovem i vedoucím Valašským Meziříčím zaostává shodně o čtyři body. Drtiči se mohou chlubit druhým nejlepším útokem i obranou. Hodonínský tým je v dosavadním průběhu vůbec nejlepším týmem při zápasech na ledech soupeřů. Doma to Drtičům rovněž šlape, v této statistice obsazují třetí místo. Ve své hale Hodonín prohrál v základní hrací době pouze jednou, po prodloužení poté dvakrát. Naproti tomu stojí skvělá bilance výher! Těch hráči v oranžovomodrých dresech zaznamenali celkem čtrnáct, k tomu navíc jednu po prodloužení.
U Slezanu se nic moc nového nestalo. Šestá příčka v tabulce se pomalu stává tradicí. Venku Opava nastřádala prozatím 25 bodů.

V posledním kole skončily duely obou mužstev těsnými rozdíly. Zatímco Hodonín prohrál na ledě vedoucího Valmezu 3:2, Opava doma zdolala o gól Prostějov poměrem 2:1.

Slezanu bude v tomto zajímavém duelu chybět útočník Ivo Kocián, který byl při tréninku nešťastně zasažen do horní části spodní končetiny a bude tak zcela jistě mimo hru. Nenastoupí také dlouhodobě zraněný Jan Plachký, avšak zotavující se bek by se v sestavě Opavanů mohl objevit již příští týden.
V brance dostane prostor současná jednička Slezanu Adam Trenčan, pro kterého bude zápas složitou zkouškou před blížícími se vyřazovacími boji.

Statistiky nejproduktivnějších hráčů Hodonína vykazují opravdu vysoká čísla. Kanadskému bodování Drtičů vévodí Lubomír Vaškovič (25+28), následují Tomáš Vrba (19+24), Zdeněk Jurásek (22+20), Martin Hollý (13+28) a Jozef Haring (17+24). V bráně se v poslední době střídá dvojice Tuček - Šrámek. Trenéry mužstva jsou pánové Libor Galko a Tibor Janás.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

SHK Hodonín: Tuček (Šrámek) - Flamík, Salajka, Pokorný, Podešva, Klimeš, Komárek, Šimeček, Rapant J. - Peš, Jurásek, Kubica - Haring, Korotivčka, Vaškovič - Špok, Hollý, Kuba - Hoza, Sajdl, Šudoma.

HC Slezan Opava: Trenčan - Kukol, Kysela, Koloničný, Tichý, Měkýš, Žídek, Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Suchánek, Mlýnek, Tůma.

Letošní vzájemné zápasy těchto soupeřů:
4. kolo: Opava - Hodonín 5:9
15. kolo: Hodonín - Opava 7:3
26. kolo: Opava - Hodonín 5:3

Internetové stránky klubu SHK Hodonín si můžete prohlédnout zde.

Ze zápasu bude připraven také on-line přenos.

Program 37. kola přinese rovněž tato střetnutí:
HC Bobři Valašské Meziříčí - VSK Technika Blansko
HC Uničov - HC Frýdek-Místek