• úterý 18. prosince 2012
  • Jan Mareček

Slezan bude na ledě Vsetína obhajovat páté místo v tabulce

Jako více než důležité se dá pro opavské barvy označit utkání ve Vsetíně, jehož úvodní buly bude vhozeno ve středu 19.12. v 17:30. Tým Slezanu v poslední době není v nejlepším rozpoložení, přišel o čtvrtou příčku v tabulce a v případě další prohry může být ještě hůř. Právě domácí Vsetín ztrácí na Opavu dva body a může jí v pořadí druhé ligy přeskočit. Tato skutečnost by pro Slezan nebyla nijak příjemná, navzdory faktu, že má oproti Vsetínu stále zápas k dobru.

Valašský hokejový klub ze dvou posledních zápasů nezískal ani bod, prohry na ledě silného Havířova (2:4) a Přerova (5:6) však nemusí automaticky znamenat žádnou herní krizi. Na Lapači to Opavané rozhodně nebudou mít jednoduché, kromě vysoce motivovaného domácího mužstva je čeká také pekelná atmosféra, kterou si již velmi dobře pamatují z posledního vzájemného zápasu. Bilance obou týmů v této sezoně hovoří pro hokejisty Slezanu, ze čtyř měření sil svého valašského soupeře porazili třikrát, prohráli pouze ve zmíněném posledním utkání.

Oba domácí duely s Valachy zvítězila Opava přesvědčivě 4:0 a 7:3, na Lapači už ale zápasy žádné jednoznačné průběhy neměly. V říjnu urval Slezan dva body v prodloužení a v listopadu po přestřelce podlehl domácímu mužstvu 5:6.

Vsetín může být v utkání nebezpečný prostřednictvím několika velmi produktivních hráčů, například kanonýra Františka Zúbka, jenž v dosavadních 23 zápasech devatenáctkrát skóroval. Nejvíce kanadskými body se díky sedmi gólům a dvaceti šesti asistencím může pyšnit Daniel Vaněk, bilance 1.375 bodů na zápas je úctyhodná. Za zmínku určitě stojí i další útočná esa Adam Mikšovský s 22 body a Marek Dubec, který si v 19 utkáních připsal bodů 16.

Utkání začne ve středu 19.12. v 17:30 na vsetínském Lapači, pokud nepřijedete podpořit opavské hokejisty na stadion, můžete sledovat online přenos.

Sestavy obou mužstev v posledním odehraném kole:

Valašský hokejový klub:

Hromada (35. Plšek) - Vrba, Vodák, Tesařík, Žák, Vrána, Žabčík, Mikšovský, Vaněk, Zúbek, Vítek, O. Hruška, P. Hruška, Brezáni, Kubo, Matuš, Kajaba, Štrbík, Daněk, Kývala

HC Slezan Opava:

Šafránek - Vrábel, Galvas, Tichý, Tůma, Mosler, Kukol, Bednárek - Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa

Na stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Jak to vidí bookmakeři:

Vsetín - 2,00