• úterý 19. ledna 2016
  • Vojtěch Konečný

Slezan čeká derby s Porubou!

Opavští hokejisté v minulém kole zabrali a připsali si do tabulky konečně tři body. Nyní čeká Slezan ale úplně jiný soupeř, tím bude porubský RT TORAX, kterému momentálně patří páté místo. Dokáží naši borci vybojovat důležité body a upevnit si tak osmou příčku, která zaručuje účast ve vyřazovací fázi? Jistě zajímavé střetnutí začíná ve středu 20. ledna úderem 18. hodiny.

Porubští odehráli svůj předchozí zápas na ledě Moravských Budějovic. Vstup vyšel lépe domácím, které poslal už ve čtyřiapadesáté vteřině do vedení Pěška. Srovnáno bylo v čase 15:45. Po faulu na unikajícího Vránu bylo nařízeno trestné střílení, které následně sám faulovaný hráč proměnil. V třiadvacáté minutě se hráči RT TORAXU dostali do vedení. Kilnarovo nahození od modré čáry totiž skončilo až v síti.

Za necelé dvě minuty po tomto přesném zásahu ale domácí využili svou početní výhodu. Prosadil se Šťáva, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Dvě minuty a třináct vteřin před druhou sirénou vrátil hostům vedení Vrána. I v tomto případě ale žluto-černí odpověděli tím nejlepší způsobem. Pěška byl v brankovišti dostatečně důrazný, což přineslo své ovoce, 3:3. To ale bylo ze strany svěřenců trenéra Jiřícho Recha, teda co se týče vstřelených gólů, vše. Rozhodující moment přišel v čase 43:14. Zachar ujel všem pronásledovatelům a zavěsil pod víko. V osmapadesáté minutě ještě přidal pojistku Gelnar. Konečné skóre: Moravské Budějovice – Poruba 3:5.

Statistikám ostravského celku vévodí Aleš Kilnar. Ten má na svém kontě patnáct branek a jednatřicet asistencí, dohromady tedy šestačtyřicet bodů. Druhým, nejproduktivnějším hráčem je David Zachar (25+17). Z obránců je na tom nejlépe Robin Malý (6+15). V prostoru mezi třemi tyčemi se celkem pravidelně střídá dvojice Radek Tihlář, Andreas Kubáň.

Vzájemné zápasy v této sezóně

2. kolo: Opava – Poruba 5:3

Branky a nahrávky: 22. Vítek (Polok, Tichý), 29. Chalupa (Wolf), 35. Wolf (Tichý), 39. Baďura (Vítek, Chalupa), 49. Vítek (Galvas, Herman) – 50. Peslar (Ballner, Zachar), 57. Zachar (Chaloupka, Peslar), 58. Zachar (Chaloupka, Ballner)

13. kolo: Poruba – Opava 3:2 po samostatných nájezdech.

Branky a nahrávky: 40. Vrána (Šindelář, Seidler), 44. Chaloupka (Kilnar), rozh. náj. Seidler – 42. Černý T., 49. Kysela (Selingr, Tichý).

24. kolo: Opava – Poruba 4:6.

Branky a nahrávky: 8. Svoboda (Vítek), 40. Svoboda (Wolf, Chalupa), 47. Vítek (Galvas, Polok), 57. Kysela (Wolf) – 5. Kilnar (Zachar, Chaloupka), 26. Stejskal (Ovšák, Buček), 32. Zachar, 40. Kilnar (Zachar), 59. Buček, 60. Chaloupka.

Sestavy obou celků v posledním odehraném utkání:

HC Slezan Opava: Šafránek – T. Černý, Galvas, Mosler, Tichý, Tůma, Vrabel, Pavelek – Rousek, Chalupa, Wolf – Selingr, Polok, Vítek – Svoboda, Baďura, Herman – L. Černý, Klapetek.

HC Poruba: Kubáň – Slavík, Baca, Puškár, Ovšák, Vajda, Malý – Ballner, Zachar, Kilnar, Vaněk, Vrána, Gelnar, Sedlář, Seidler, Stejskal

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Středeční zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Delegace rozhodčích:

Richard Koliba – Michal Vengřín, Milan Gančařík