• pátek 17. ledna 2014
  • Redakce

Slezan čeká zápas o šest bodů, přijedou čtvrtí Drtiči z Hodonína

Hokejisté opavského Slezanu budou v sobotu 18. ledna 2014 od 17 hodin bojovat proti Hodonínu o udržení třetí pozice tabulky. Čtvrtí Drtiči totiž na Opavu ztrácí pouhý bod. Slezané ale už mnohokrát prokázali, že klíčové duely se svými sousedy v tabulce zvládají. Dokumentuje to například výhra na ledě Techniky či středeční úspěch s druhou Porubou. Vydaří se Opavským i sobotní zápas?

Hodonínští zažili takřka totožný vstup do nového roku jako Opava. Drtiči v úvodních dvou kolech prohráli. Nejprve se tak stalo doma s Přerovem po prodloužení 2:3 a následně Hodonín prohrál i v Novém Jičíně (3:4). Chuť si svěřenci Svatopluka Kosíka spravili proti Bobrům z Valašského Meziříčí, kterým nadělili šestku a ve středu dobyli Drtiči i Frýdek-Místek (4:0).

Slezan se ale soupeře rozhodně nebojí.

„Chceme vyhrát a na zápas se připravíme jak psychicky, tak takticky. Chceme udržet třetí příčku, abychom play-off začínali doma, ale bodový rozdíl je minimální, takže se musíme plně soustředit na každý zápas. Je jedno, proti komu,“ řekl nejzkušenější opavský bek David Galvas.

Ačkoliv patří Hodonín k nejofenzivnějším mužstvům soutěže a v útoku najdeme nebezpečné útočníky jako Martina Špoka (24+20), Pavla Kříže (18+17), Zdeňka Juráska (15+20) nebo Petra Peše (11+17), Drtičům se daří i v defenzivě.

Mladý gólman Filip Barus totiž udržel dva zápasy v řadě čisté konto a vyslal opavským střelcům varovný signál. Slezan se v sobotu pokusí zrušit jeho brankářské kouzlo.

„Vyhráli jsme ve Frýdku a body chceme dovést i z Opavy. Měnit vítěznou sestavu nebudu. Nyní začíná poslední čtvrtina základní fáze a každý bod bude v takto vyrovnané tabulce důležitý pro umístění do play-off,“ uvedl pro klubový web Hodonína trenér Drtičů Svatopluk Kosík.

Opavský Slezan se po dvou prohrách zvedl a dva klíčové duely v řadě zvládl. Vyjde to i v sobotu 18. ledna 2014 od 17 hodin?

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, Kukol, Vrabel, Mosler – Černý, Měch, Wolf – Svoboda, Chalupa, Vítek – Vlašánek, Baďura, Herman.

SHK Hodonín Barus - Pokorný, Miklík, Kulich, Skočovský, Koukal, Grman, Směřička - Škorík, Kříž, Špok - Peš, Jurásek, Kučera - Charvát, R. Smetana, Vrba - T. Smetana, Rudiger.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Sobotní utkání můžete sledovat také prostřednictvím textové on-line přenosu.

Delegace rozhodčích

V. Fiala - M. Mrákava, M. Řezáč.

Jak to vidí bookmakeři?

HC Slezan Opava - 1,90