• pátek 12. října 2018
  • Redakce | FOTO: Deník / Petr Widenka

Slezan chce Kopřivnici oplatit porážku z úvodu soutěže, v případě výhry Tatru přeskočí

O pátou výhru v řadě jedou opavští hokejisté bojovat na led Kopřivnice. Ta se momentálně nachází na třetím místě druholigové tabulky a v případě tříbodové výhry může Slezan Tatrovku přeskočit. Duel je na programu v sobotu 13. října od 17 hodin.

Úvod sezony vyšel Kopřivnici na jedničku. Svěřenci trenéra Kofroně se vyhřívají se ziskem třinácti bodů na třetím místě, pouhý bod za vedoucím Šumperkem. Tatrováci momentálně táhnou šňůru tří výher v řadě, když postupně vyloupili Hodonín, potupnou desítku nadělili bezzubé Orlové a naposled si přivezli dva body z Pelhřimova.

V brance našeho soupeře by se měl tradičně objevit Petr Hromada. Nejproduktivnějším hráčem celku je ostřílený bek David Stříž, který zatím zaznamenal 7 kanadských bodů. Hrozbou budou pro obranné řady Slezanu také šestigóloví Adam Kofroň a veterán Martin Tomášek.

Oba celky se již letos v soutěžním zápase střetly – v prvním kole Kopřivnice vyloupila opavský zimák, když vyrovnaný zápas strhla v závěru na svou stranu dvěma góly Martina Tomáška a zvítězila 5:4.

Slezan se po třech jednogólových prohrách z úvodu sezóny naladil na vítěznou vlnu a z posledních čtyř zápasů dokázal vydolovat 10 bodů. Naposledy si Opava přivezla velmi cenné vítězství 3:2 z ledu Žďáru nad Sázavou, jenž byl až do duelu se Slezanem stoprocentní. O tom, že se dva body budou stěhovat do Slezska, rozhodl v prodloužení Jiří Šindelář.

Pokud chce Slezan v Kopřivnici uspět, musí být podle obránce Daniela Slavíka především důrazný před vlastní brankou. "Kopřivnice má nebezpečné brejky, takže si budeme muset dávat pozor na jejich dlouhé přihrávky. Také ze všeho střílejí, takže je třeba, abychom to dobře čistili před vlastní brankou a nepouštěli je k dorážkám," má jasno důrazný bek.

K příštímu protivníkovi se tradičně vyjádřil i Martin Janeček, trenér týmu. "Kopřivnice je soupeř, který nám znepříjemnil vstup do soutěže. V sobotu bychom rádi ukázali, že se od té doby dost změnilo. Poctivě jsme se na utkání připravovali a teď je třeba úsilí z tréninků vložit do hry na kopřivnickém ledě," věří v prodloužení vítězné série opavský kouč.

Souboj dvou rozjetých celků startuje v Kopřivnici v sobotu od 17 hodin. Pokud se Opavu nevydáte podpořit osobně, můžete duel sledovat alespoň prostřednictvím tradičního textového přenosu.

Tomáš Chalupa