• pátek 21. února 2020
  • Tomáš Chalupa

Slezan chce odčinit šumperskou blamáž, doma vyzve Žďár

Hokejisté Slezanu čeká po třízápasové venkovní odmlce domácí utkání. A budou muset zabrat. Ve středu totiž Opava totálně propadla na ledě vedoucího Šumperku a odvezla si dvanáctibrankový příděl. Žďár nad Sázavou je na tom v tabulce podstatně hůř, potvrdí Slezan roli favorita? Zápas začíná v sobotních 17 hodin.

Plameny ze Žďáru nad Sázavou v letošní sezóně prožívají ústup ze slávy a na Vysočině mohou pouze vzpomínat na loňské roky, kdy pravidelně proháněli ty nejlepší. Na vině je konec spolupráce s nejvýznamnějším partnerem klubu, kvůli čemuž kádr opustily některé hvězdy. Generální manažer klubu Miloslav Šimon dokonce nedávno v rozhovoru přiznal, že hráči hrají v klubu defacto zadarmo a po zápasech je akorát čeká sladká odměna.

„Před tréninkem zajedu do cukrárny ve Žďáru nad Sázavou a koupím jim za 700 nebo 800 korun zákusky, které jim pak na ten trénink přivezu. Dneska tu nemám ani jednoho kluka, který by měl nějakou tu smlouvičku. Naši hráči to skutečně hrají za ty zákusky. U nás to hrají srdcaři nebo mladí kluci, kteří by se v budoucnu rádi dostali někam výš, ale jak říkám, hrají to za ty zákusky,“ řekl žďárský funkcionář pro hokej.cz. V tabulce jsou aktuálně Plameny na sedmém místě a živí už jen teoretickou šanci na postup do play-off.

Oproti tomu Opava už má účast ve vyřazovacích bojích jistou, ale v poslední době to Slezanům moc nejde. Naposledy vyhráli před čtrnácti dny na ledě trápícího se Nového Jičína, minulou soboutu padli 3:2 v Hodoníně. Ve středu navíc předvedli tragický výkon v Šumperku a inkasovali tucet branek. I kvůli tomu se Slezan v tabulce propadl ze třetího místa na páté.

Se Žďárem nad Sázavou tak Opava musí bezpodmínečně naplno bodovat, což si uvědomuje i Petr Chalupa. „Za celý tým bych se chtěl omluvit za náš „výkon“ v Šumperku, byla to katastrofa a velké varování před play-off. Ve čtvrtek jsme si to na tréninku vyříkali a musíme se co nejlépe připravit na závěr sezóny. To znamená jediné, hned v sobotu chceme tři body,“ řekl jednatřicetiletý obránce.

Odčiní Slezan středeční blamáž a uhasí Plameny ze Žďáru nad Sázavou? Utkání začíná v sobotních 17 hodin.