• pátek 24. ledna 2020
  • Tomáš Chalupa

Slezan doma hostí druhý Havlíčkův Brod

Hokejisté Opavy se po dvou venkovních utkáních vrací domů. Po nájezdové výhře ve Žďáru Slezan padl stejným způsobem ve Valašském Meziříčí. Ani na vlastním ledě Slezan nic jednoduchého nečeká, do slezské metropole totiž dorazí druhý Havlíčkův Brod.

Bruslaři byli dlouho jediným celkem, který dokázal držet krok se suverénním Šumperkem. Jenže to už dávno neplatí a aktuálně čítá ztráta Brodu 23 bodů. I tak ale drží svěřenci trenéra Richarda Cachnína druhou příčku s pětibodovým náskokem na třetí Hodonín. Právě tomu naposledy Havlíčkův Brod doma podlehl 5:4 v prodloužení.

K optimální pohodě ovšem mají na Vysočině daleko. Fanoušci v posledních týdnech spílají klubovému vedení, dokonce v jednom z minulých zápasů vůbec nefandili.

„Fanoušky respektujeme a nesmírně si jich vážíme, nevadí nám ani kritika, ale musí mít nějaký mantinel. V jednom z minulých zápasů fandové vyvěsili transparent s nápisem Vedení, vám se to líbí, nám ne. A na protest proti nám opustili svůj kotel. Na pozápasovém setkání se ukázalo, že stávkovali proto, že údajně hráčům dlužíme několik měsíců peníze, nemají hokejky, materiál a že je v podstatě zázrak, že vůbec hrají. A že nám to tímto způsobem chtěli dát najevo. Doufám, že jsme si to ale na schůzce vysvětlili, neboť se to vůbec nezakládá na pravdě, nedlužíme nikomu z hráčů ani dodavatelům, vše platíme ve splatnosti,“ uvedl pro hokej.cz člen výkonného výboru David Kozlík starší.

Čtvrtý Slezan potřebuje vyhrát, aby zůstal v kontaktu s třetím Hodonínem a druhým Brodem. Trenérovi Pavlu Zdráhalovi se po dvouzápasové absenci zaviněnou nataženými postranními vazy do sestavy vrací útočník Jan Štindl. Ten se při zranění na střídačce ujal role jakéhosi hecíře a kustoda. „Moc jsem si to užíval. Člověk je v trošku jiné pozici, ale hodně jsem to prožíval,“ přiznává šestadvacetiletý centr. „Bavilo mě klukům dělat dobrou atmosféru a povzbuzovat je,“ dodává s úsměvem.

Teď už se ale soustředí pouze na zápas s Bruslařským klubem. „Hrajeme doma a chceme vyhrát. Zároveň bych si přál, aby nás přišlo povzbudit co nejvíce lidí. Vnímáme, že se návštěvy zvedají a vlévá nám to krev do žil,“ přeje si Štindl.

Utkání Opavy s Havlíčkovým Brodem začíná v sobotních 17 hodin.