• pátek 14. ledna 2022

Slezan doma svede bitvu o třetí flek, přijede Žďár

Ač by podobný nadpis článku ještě před několika týdny vypadal jako sci-fi, je tomu tak. Čtvrtá Opava v sobotu změří síly se třetím Žďárem nad Sázavou a v sázce bude právě třetí flek. Oba týmy v tabulce od sebe dělí pouhý jeden bod, půjde tak opravdu o hodně. Nutno však podotknout, že hosté mají odehráno zatím o tři zápasy méně.

Borci z Vysočiny se na třetím místě vyhřívají již pěknou řádku kol. Dlouho byla relativně velká díra za nimi i před nimi a vypadalo to, že – i vzhledem k nižšímu počtu odehraných zápasů – nemají důvod dívat se pod sebe. To se však v posledních kolech změnilo.

Plameny totiž možná začínají lehce doplácet na svůj úzký kádr, mužstvo pana trenéra Martina Sobotky totiž prakticky celou sezonu hraje v šesti obráncích a třech útočných formacích. To se zřejmě s postupem náročné a vyrovnané sezony začíná projevovat, navíc ještě před několika dny odešel do Anglie produktivní útočník Petr Štěpánek (7+11). Z posledních osmi duelů Žďárští vyválčili jen osm bodů za dvě výhry s Kometou a Velkým Meziříčím, v prodloužení ještě 18. prosince dokázali přetlačit 7:6 před vlastními fanoušky Slezan.

Neúspěšně pro Žďár skončil i poslední duel. Z Bouchalek si tři body odvezl díky výhře 3:2 poslední Hodonín. „Prohráli jsme naprosto zaslouženě. Před utkáním jsem říkal, že musíme do zápasu nastoupit od jeho úvodu se stoprocentním nasazením. Bohužel tomu tak vůbec nebylo, vypadalo to od nás spíše jako exhibiční zápas. Každý zápas nás musí bolet, bez toho budeme těžko dělat výsledky. Věřím, že si to po tomhle zápasu všichni uvědomíme,“ neberal si po utkání domácí lodivod Sobotka servítky.

Oproti tomu Opavští zaznamenali ve středu jednu z nejdůležitějších výher v sezoně. V Kopřivnici jim šlo vzhledem k vývoji v tabulce o šest bodů a duel jim vyšel na jedničku. Slezan sice na ledě svého neoblíbeného soupeře prohrával 1:0, ve druhé třetině se ale červenobílým povedlo třemi góly duel otočit. Po šedesáti minutách nakonec světelná tabule ukazovala stav 2:5, což znamenalo export tří důležitých bodů do slezské metropole.

„Tři body z Kopřivnice jsou pro nás nesmírně důležité. V první třetině jsme sice byli trochu horší a asi zaslouženě jsme o gól prohrávali, ale ve zbytku zápasu jsme zase byli lepší my. Úplně perfektně jsme zvládli třetí třetinu, soupeře jsme do ničeho nepustili a navíc sami dvě branky dali. Celé to podpořil v brance Piták, takže máme zasloužené tři body,“ pochvaloval si veledůležitou výhru opavský stratég Aleš Tomášek. Ten by měl mít v sobotu kromě Jana Štindla kompletní sestavu. Opavský útočník si bohužel v Kopřivnici vyhodil rameno a datum jeho návratu na ledové plochy zatím není známo.