• úterý 02. října 2018
  • Redakce | FOTO: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Slezan hlásí posilu do obrany. Na střídavé starty získal Bažanta

Druholigový celek Slezanu ve svých řadách přivítá novou tvář. V Opavě by měl formou střídavých startů působit mladý obránce Matěj Bažant, který naposledy působil v Šumperku.

Dvaadvacetiletý zadák prošel dorosteneckými kategoriemi v Pardubicích, jednu sezonu strávil v kanadském Shelbourne Red Wings v Greater Metro Hockey League. První zkušenosti mezi muži nabral v druholigovém Vrchlabí.

Druhou nejvyšší soutěž si zahrál v Šumperku, oblékal dres Litoměřic a poslední prvoligovou štaci strávil v Prostějově, odkud do opavského klubu přichází na střídavé starty.

V uplynulém ročníku sehrál za Jestřábi šest utkání ve WSM lize, dalších 16 duelů sehrál ve druhé lize šumperské Draky v základní části, osm zápasů přidal v play-off. Teď vypomůže Opavě.

„Matěj by se měl v našem opavském dresu představit v některém nadcházejícím utkání,“ prozradil trenér Slezanu Martin Janeček.

Hráčský profil Matěje Bažanta si můžete prohlédnout na webu Eliteprospects.com. Připomeňme, že opavští hokejisté se už ve středu 3. října od 18 hodin představí na ledě Valašského Meziříčí.