• úterý 18. září 2018
  • Redakce | FOTO: Adam Krátký

Slezan hostí hodonínského favorita, spoléhat chce na bojovnost

Po zisku cenného bodu z ledu Šumperku Opava pokračuje domácím zápasem s hodonínskými Drtiči. V prvním domácím utkání Slezan těsně podlehl Kopřivnici a bude tak usilovat o své první letošní vítězství. Podaří se Opavě získat tři body? Utkání startuje ve středu 19. září v 18:30.

Do Opavy dorazí tradiční účastník druholigové soutěže, který v létě prožil období nejistoty. Nejdříve se spekulovalo o tom, že se Drtiči přihlásí pouze do krajského přeboru, později se naopak mluvilo o přesunu prvoligové licence z Kadaně. Ani jedno se však nestalo, a tak bude i letos moravský celek soupeřem Slezanu.

Hodonín disponuje velmi mladým kádrem, jehož průměr činí pouhých 23 let. V brance by měl opavským střelám čelit 194 cm vysoký Martin Juríček, který loňskou sezónu odchytal jako jednička ve slovenské prvoligové Trnavě. V obraně se trenér Ivan Dornič může spoléhat především na ex-šumperského Ondřeje Šťávu nebo třiadvacetiletého Jana Sedláka, který v loňské sezóně zaznamenal hned 26 bodů. V útoku si pak Opavští budou muset dát pozor na velezkušeného snajpra Petra Jurču, Dominika Matulu, nebo také Lukáše Finsterleho, který na Slovácko přišel ze Vsetína. Samostatnou kapitolou je pak jméno Marek Růžička. Útočník s více než 100 extraligovými starty se v dresu Drtičů letos bude snažit o restart své kariéry.

Drtiči prozatím odehráli pouze jedno utkání, ve kterém si doma poradili s nováčkem z Orlové v poměru 7:3. Hattrickem se v zápase blýskl Dominik Matula, dvakrát se prosadil Miroslav Kuba.

Slezan do středečního utkání půjde povzbuzen ziskem bodu ze sobotního utkání v Šumperku. Po výborném výkonu brankáře Matyáše Dani Opavští v 51. minutě bleskově otočili stav zápasu z 0:1 na 2:1, když se prosadili Hartmann a Černý. Draci ovšem minutu a půl před koncem zásluhou Vorobjova srovnali a zápas dospěl až k nájezdům. V těch byl jediným střelcem domácí Vachutka, a tak bonusový bod zůstal v Šumperku.

Podle domácího lodivoda Janečka vede cesta ke třem bodům přes kvalitní defenzívu: „Druhý adept na postup v rychlém sledu. I zde vede cesta k bodům jedině skrze větší bojovnost a srdce, to by mohlo být naší výhodou. Bezchybná defenzíva je základ, ale k tomu patří rychlé a odvážné výpady směrem k soupeřově bráně. Pokud budeme odpovědní a k tomu i odvážní, uspějeme,“ věří ambiciózní trenér.

Zda si opavští hokejisté vezmou koučova slova k srdci, se dozvíme již ve středu od 18:30 hodin. Pokud na utkání nebudete moci dorazit osobně, můžete jej sledovat alespoň prostřednictvím textového on-line přenosu.

Tomáš Chalupa