• úterý 04. října 2022
  • Tomáš Chalupa

Slezan hostí v semifinálové repríze Valmez, Opava touží po výhře

Áčko Slezanu se po týdnu a půl vrací na svůj domovský stánek. Svěřenci kouče Tomáška hráli v posledních dnech dvakrát venku, v Kopřivnici a následně ani ve Žďáru nad Sázavou ani nebodovali. Před vlastními fanoušky si Opavští budou chtít vzpomenout na úspěšné semifinálové bitvy z uplynulé sezony, přijedou totiž Bobři z Valašského Meziříčí. Zápas začíná ve středečních 18:30.

Kádr Bobrů doznal přes léto poměrně značných změn. Bývalému brankáři Vsetína a nynějšímu trenérovi Valachů Lukáši Plškovi skončilo několik zkušených borců, na kterých byl tým de facto postaven. V letošní sezoně už tak nemůže počítat s Jiřím Goišem (vloni 9+20), který se po jednoleté druholigové anabázi vrátil do prvoligového Přerova. Další klíčový útočník Jakub Apolenář (17+10) zamířil do Havířova. Zmínit musíme i kapitána Jakuba Pořického (12+15), ten po dlouhých letech věrných služeb zamířil do nižší německé ligy.

Několik hráčů samozřejmě do kabiny Valmezu také přibylo. Z Kopřivnice dorazil už poměrně zkušený křídelník Dominik Pokorný, dále se jedná především o mladé kluky ze Vsetína a Přerova – v obraně tak najdeme například Richarda Lisse, Matěje Svitáka nebo Tadeáše Talafu, v útoku pak vody čeří Adam Bachánek nebo Patrik Tarnoczy. K tomu musíme samozřejmě připočíst i prověřené hráče, které se Valmezu podařilo udržet – v brance je to David Sachr, v obraně Jakub Ďurkáč, vepředu pak nelze přehlédnout produktivního Jana Křivohlávka.

Samotný úvod do sezony byl pro Valachy velice těžký. Po – z jejich pohledu – zpackané generálce, kterou doma prohráli poměrem 1:7 právě se Slezanem, totiž Bobry čekalo Znojmo. Tedy největší favorit soutěže. Tomu modrobílí vzdorovali poměrně dlouhou dobu, nakonec ale padli před vlastními fanoušky 0:3. Chuť si ale spravili záhy na ledě nováčka z Hodonína, kde vyhráli 2:5. O branky Valmezu se postarali Holiš, Báchor a Andris, dvě trefy přidal Kozubík.

Tři body má na svém kontě také Opava, ta má však odehráno o jeden zápas více. Slezané po úvodní výhře s Velkým Meziříčím padli v Kopřivnici a ve Žďáru nad Sázavou. A z velké části se Tomáškovi svěřenci o bodový zisk připravili sami – ve městě Tatrovek je srazilo patnáct dvouminutových trestů, na Vysočině pak ztratili v poslední části hry hubený náskok a padli 1:4.

Otázkou zůstává, zda už po jednozápasové odmlce do hry zasáhne centr Tomáš Káňa, poslední zápasy vynechali i obránci Jan Fědor s Martinem Kociánem. O startu všech zmíněných se zřejmě bude rozhodovat až v den utkání. To ve středu začíná v 18:30.