• středa 19. února 2014
  • Redakce

Slezan hraje ve čtvrtek s Technikou a chce potvrdit třetí místo

Hokejisté opavského Slezanu mají před sebou poslední utkání na domácím ledě v základní části letošní sezony. Opavští na svém zimním stadionu přivítají šestý výběr brněnské Techniky, a pokud se jim podaří zvítězit, s konečnou platností si potvrdí třetí místo druholigové tabulky. Zápas startuje ve čtvrtek 20. února od 18 hodin v Opavě.

Šestá Technika jde před vyřazovacími boji výkonnostně nahoru. Po čtyřech porážkách v řadě Brněnští zabrali a aktuálně drží sérii tří výher za sebou. Svěřenci trenéra Romana Kaňkovského doma sejmuli Nový Jičín v poměru 6:1, ve Valašském Meziříčí zvítězili 3:2 a doma po nájezdech přehráli vysokoškoláci Frýdek-Místek po nájezdech v poměru 4:3.

„Čekám dobrý hokej. Každopádně je třeba vyhrát. Musíme hrát trpělivě zezadu jako ve většině zápasů a věřím, že se tentokrát prosadíme i gólově,“ řekl mladý opavský obránce Daniel Kysela.

Ofenzivu Techniky táhne Petr Jurča, který je 35 kanadskými body lídrem týmového bodování a zároveň nejlepším střelcem mužstva (23+12). Nebezpečný bude určitě také Karel Benýšek (13+20), zkušený Jan Fadrný (10+20), Jan Česnek (16+14) a další.

„Play-off chceme začínat doma už kvůli divákům a ve čtvrtek pro to uděláme maximum. Kluci mají na to, aby vyhráli. Třetí příčku si zasloužíme,“ připojil kouč Slezanu Josef Doboš.

Ve všech vzájemných duelech letošní sezony se z výhry radovali Opavští. V Brně zvítězili 2:1 a 3:2. Ve Slezsku vyhráli svěřenci trenérů Doboše a Suchánka hladce 5:0. Bude se historie opakovat ve čtvrtek?

Poslední domácí vystoupení Slezanu před play-off má úvodní vhazování na programu ve čtvrtek 20. února 2014 od 18 hodin.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Kukol, Jos. Tichý, Mosler, Vrabel – Černý, Měch, Wolf – Svoboda, Polok, J. Vítek – Kocián, Chalupa, Herman – Baďura, Vlašánek.

VSK Technika Brno Novák (56. Chvátal) – Habrovec (C), Dittrich, Havíř, Štindl, L. Odehnal, Zapletal, Maršálek – Brzboohatý, Česnek, Pargáč – Jurča, Benýšek, Látal – Kozák, Zábranský, Čtvrtníček – Bustin, Boček.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Úterní zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Delegace rozhodčích

R. Volf - J. Kašík, D. Vožda