• pátek 04. října 2019

Slezan jede bojovat o body na Vysočinu, Opavu čeká Havlíčkův Brod

Po dvou domácích zápasech se Opavští vydají na Vysočinu. Slezan čeká těžký oříšek v podobě silného Havlíčkova Brodu, který se řadí k favoritům soutěže.

Bruslaři hrají zatím velmi dobře a pravidelně bodují, díky čemuž jim v tabulce patří třetí příčka. Dokonce jsou jediným celkem, který dokázal bodovat se Šumperkem. Drakům doma ve 4. kole podlehli 4:5 až v prodloužení. Jinak Havlíčkobrodští sbírají samé výhry.

Tedy až na minulé kolo, ve kterém prohráli 6:3 v Hodoníně. „Neodehráli jsme vůbec špatnou první třetinu. Zápas byl vyrovnaný, ale nám se vůbec nepovedla druhá a třetí třetina. Nedisciplinovaností a zbytečnými fauly jsme dostali domácí do hry a oni nás v přesilových hrách potrestali,“ litoval po utkání trenér Brodu Richard Cachín.

Jasnou jedničkou v brance Bruslařů je Martin Holík, který odchytal všechna prozatimní utkání. Obranné řady diriguje sedmadvacetiletý Tomáš Semrád (3+7), špatně se nejeví ani mladý Ladislav Pospíchal (2+3). V ofenzivě nejvíce řádí Patrik Přidal (5+6), veterán Miroslav Třetina (5+3) a Jakub Matušík (3+5).

Opavští sehráli své poslední dva duely na vlastním ledě a úspěšní byli z padesáti procent. Nejprve přestříleli 8:4 Žďár nad Sázavou, ve středu nestačili na Valašské Meziříčí. Bobři se v Opavě prezentovali zkušeným výkonem, Slezanu udělili lekci z produktivity a po výsledku 3:5 putovaly všechny tři body na Valašsko. Trenér Pavel Zdráhal se v utkání musel obejít bez nemocného Gleba Zelenkova a Tomáše Rouska. Jejich start v Havlíčkově Brodě zůstává nejistý, o něco lépe to ovšem vypadá s druhým jmenovaným.

Sobotní utkání je na programu v 17 hodin.