• úterý 30. října 2018

Slezan jede po pauze do Nového Jičína. Těšíme se, zní z kabiny

Po týdenní přestávce se Opavští hokejisté představí ve středě na ledě Nového Jičína. V případě vítězství si mohou Slezané v tabulce polepšit. Duel startuje v 18 hodin.

Oba středeční soupeře dělí v druholigové tabulce čtyři body. Nový Jičín jich posbíral 19 a je třetí, Opavě pak patří v našlapaném pořadí šestá příčka.

Ďáblové v sobotu překvapivě padli 5:1 v Orlové. Slezan o víkendu odpočíval, poslední soutěžní utkání odehrál minulou středu doma rovněž s Orlovou, kterou porazil 6:5 po prodloužení.

První letošní vzájemné střetnutí Opavy s Novým Jičínem přineslo těsné vítězství Slezanu, jenž doma v závěru září otočil ve třetí třetině výsledek dvěma góly Wolfa na konečných 2:1.

Nejproduktivnějším hráčem Nového Jičína je pětadvacetiletý útočník Jakub Lehečka, jenž dosud posbíral 12 kanadských bodů za 4 góly a 8 asistencí. Nejlepším střelcem Ďáblů je pak se šesti zásahy o rok mladší Jiří Slovák. V brankovišti se spolu poctivě střídá duo Václav Sonnek – Jan Hlaváč.

Co o soupeři před utkáním míní opavský kouč Martin Janeček? "Sice teď Nový Jičín dvakrát klopýtl, ale průběh ligy ukazuje jeho letošní sílu. Pokud budeme chtít v Novém Jičíně uspět, je třeba hrát více než obezřetně a takticky ukázněně. Vidím na hráčích odhodlání, na venkovní utkání se těšíme," prozradil trenér.

Utkání v Novém Jičíne startuje ve středečních 18 hodin.