• úterý 05. února 2019
  • Redakce

Slezan jede znovu ven. Zabere na ledě Hodonína?

Po smolné porážce 1:2 v Havlíčkově Brodě jede Slezan opět ven a Janečkovy ovečky ani tentokrát nečeká snadná práce. Opavané totiž míří na led druhého Hodonína. Utkání je na programu ve středečních 18 hodin.

Drtiči se po slabším úvodu sezóny postupně dostali do formy a vystoupali až na druhé místo druholigové tabulky. V posledních týdnech navíc hraje Baník ve velmi dobré formě a může se pochlubit šesti výhrami ze sedmi zápasů – v tomto období nenašel Hodonín recept pouze na moravskobudějovická Žihadla. Trenérské duo Dornič – Flašar tak může být s výkony svých svěřenců nadmíru spokojeno.

Při pohledu na soupisku Drtičů zjistíme, že jedničkou oranžovomodrých barev je ex-porubský Andreas Kubáň, který do kádru přišel v průběhu ročníku z Orlové. V obranné řadě nejvíce vyniká ofenzivně laděný Róbert Mikéska (6+20). Mezi beky také vyčnívá jméno Jana Fišery, který má za úkol tvrdit muziku.

Hodonín se může pochlubit nejplodnějším útokem skupiny Východ – Baník už dokázal nastřílet úctyhodných 146 branek. Nejvíce z nich – 26 – obstaral čtyřiadvacetiletý Dominik Matula, který má na svém kontě i 23 asistencí. Dalšími nebezpečnými forvardy jsou Marek Růžička (14+31), nebo bývalý hráč Vsetína Lukáš Finsterle (23+17).

Středeční duel bude posledním měřením sil obou celků v základní části. Ve čtyřech odehraných duelech třikrát zvítězil Hodonín, jednou se z výhry 6:5 radoval Slezan. Pokud chce Slezan ještě pomýšlet na účast ve vyřazovacích bojích, bude se muset na Slovácku porvat o tři body. Trenéra Martina Janečka však v posledních týdnech trápí rozsáhlá marodka.

„Z marodky se nám vrátil Bob Herman, opačným směrem však až do konce sezóny putuje střelec Tomáš Rousek. Ještě uvidíme, jak poskládáme rozpadlou a omlazenou obranu, to jsou však otázky, které nikoho nesmí zajímat. I tak pojedeme odehrát další poctivý zápas, ve kterém se pokusíme zaskočit nejlépe hrající tým skupiny Východ,“ komentuje opavský stratég.

Duel startuje ve středu 6. února od 18 hodin.

Tomáš Chalupa