Slezan má před sebou derby, Opavští míří na led Poruby

Preview7.11.2017 | Redakce | FOTO: Lukáš Bajgar
Opavští hokejisté jdou znovu do boje. Po čtyřech porážkách v řadě by se rádi chytili, ve středu 8. listopadu proti nim ovšem bude stát protivník nejtěžší váhové kategorie. Slezan se totiž představí na ledě lídra východní skupiny druhé ligy z Poruby.

Porubský tým hraje ve velké pohodě. V dosavadním průběhu soutěže prohrál jen jednou. Zato nyní drží úctyhodnou bilanci dvanácti vítězství v řadě. V součtu s domácí neporazitelností a nejlepším útokem i nejpevnější obranou soutěže z toho vyplývá jediné – Poruba vévodí tabulce s devítibodovým náskokem na druhý Hodonín. Navíc má ještě zápas k dobru.

Opavský tým na tom není dobře. V sobotu v přestřelce podlehl Kopřivnici po přestřelce v poměru 5:7, což byla už čtvrtá porážka Slezanů v řadě. Navíc s tabulkovým sousedem. Opava je tak ve druhé lize poslední a právě na Tatru má už osmibodové manko.

Opavští se musí co nejdříve chytit. Proč ne právě proti lídrovi z Poruby? Oba dosavadní souboje v aktuálním ročníku byly nadmíru vyrovnané. Nejprve Ostravané doma zlomili odpor Slezanu až v 56. minutě, kdy Luka trefil výhru Poruby v poměru 4:3. V Opavě pak domácí soubor vedl 3:0, ale slibný náskok neudržel a prohrál 4:6. Zároveň je nutné připomenout, že ostravský celek ovládl posledních osm vzájemných bitev.

Prolomí Slezan černou sérii a zvedne se? Další šanci má ve středu 8. listopadu od 18 hodin na stadionu Poruby. Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Ondřej Šudoma, asistovat mu budou čároví sudí Dominik Holibka a Tomáš Kučera.

Průběh derby můžete sledovat tradičně prostřednictvím textového on-line přenosu.


Aktuálně na webu