• pátek 29. listopadu 2013
  • Redakce

Slezan míří do Hodonína, kde bude bojovat o třetí místo

Opavští hokejisté po dvou vítězných zápasech ve středu prohráli na ledě Poruby v poměru 2:4, nicméně stále se drží na čtvrtém místě tabulky a v sobotu 30. listopadu 2013 změří od 17 hodin na jihu Moravy síly s Hodonínem. S třetími Drtiči má Slezan v letošní sezoně vyrovnanou bilanci a v případě vítězství by se Opava dostala na třetí místo tabulky.

Hodonínské mužstvo není v úplně ideální formě. Jejich parádní série sedmi výher v řadě totiž minulou sobotu vzala za své, když Drtiči prohráli na ledě Valašského Meziříčí 2:3. Jihomoravanům se nedařilo ani ve střed, kdy neuspěli doma s Frýdkem-Místkem a padli v poměru 4:6.

I přes dvouzápasový výpadek je ale Hodonín favoritem sobotního zápasu. Hlavní síla kádru trenéra Svatopluka Kosíka tkví v ofenzivě. Opavští si budou muset dát pozor především na Martina Špoka, který je s 16 góly nejlepším střelcem východní skupiny druhé ligy. Navrch přidal 14 asistencí.

Zdatně mu sekunduje Zdeněk Jurásek (12+15), Pavel Kříž (13+10) nebo Petr Peš (8+13). Obraně šéfuje zkušený Petr Pokorný společně s Davidem Skočovským, který je nejproduktivnějším zadákem Drtičů (1+12). Brankářem číslo jedna je rodák ze Skalice Zdenko Kotvan.

Opavské hokejisty na stadionu Hodonína jistě čeká také výborná atmosféra. Vždyť na Drtiče chodí jedny z nejvyšších návštěv celé druhé ligy, v průměru 1122 diváků na zápas.

Vykročí Slezan do druhé poloviny základní části výhrou anebo se bude muset sklonit před výběrem Hodonína?

Zápas má své úvodní vhazování na programu v sobotu 30. listopadu od 17:00.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

SHK Hodonín: Kotvan – Pokorný, Polesný, Miklík, Skočovský, Koukal, Komárek, Směřička, Macharáček – Špok, Kříž, Kučera – Vrba, Jurásek, Charvát – T. Smetana, Škorík, Kuba – Rudinger, R. Smetana, Mika.

HC Slezan Opava: Šafránek – Galvas, Kysela, Tichý, Kukol, Pavelek, Mosler – Černý, Měch, Wolf – Svoboda, Polok, Vítek – Baďura, Chalupa, Kocián – Tůma, Herman.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře z Poruby se můžete podívat zde.

Pokud se nevyjedete opavské hokejisty podpořit osobně, můžete jejich počínání sledovat díky textovému on-line přenosu.

Jak to vidí bookmakeři?

Hodonín - 1,70
Remíza - 4,50
HC Slezan Opava - 2,73