• pátek 30. listopadu 2018
  • Redakce

Slezan míří do Písku. Potvrdí na jihu Čech dobrou formu?

O další druholigové body jede Slezan bojovat až do dalekého Písku, kde vyzve místní IHC. Podaří se Opavě navázat na dobré výkony z posledních kol? Utkání startuje v sobotních 17:30.

Jihočeši se doslova nachází v klidném středu tabulky – Písek totiž zatím dokázal vybojovat 25 bodů, což svěřencům trenéra Karla Herra stačí na čtvrté místo. Na třetí Havlíčkův brod ztrácí Písečtí bodů osm, před pátým Táborem mají naopak náskok šesti bodů.

Písek disponuje nebývale mladým mužstvem a na jeho soupisce se nenachází ani jeden hráč starší třiceti let. Branku Jihočechů stráží 19-letý odchovanec Plzně Martin Hauser, který letos inkasoval v průměru 3.61 gólů za zápas. Dirigentem obranných řad je nejstarší hráč celku, a sice devětadvacetiletý David Parýzek, který v dresu Karlových Varů a Českých Budějovic nastřádal více než sto startů v extralize. Důležitým článkem defenzívy je také Vladimír Hanus. Ten zatím v sezóně zapsal deset kanadských bodů.

Nejpilnějších střelcem žlutomodrých je odchovanec Jan Sýbek, jenž zaznamenal už čtrnáct branek a totožný počet asistencí. Bilancí 8+17 se může pochlubit Petr Hučko, který v minulých letech působil v Dánsku a ve Francii. Pozor si bude muset obrana Slezanu dát také na Jana Polatu (10+8).

Při pohledu do historie zjistíme, že naposled se sobotní soupeři střetli před dlouhými třinácti lety a pro opavský hokej se nejedná o vůbec hezkou vzpomínku. V Písku totiž Slezan prohrál 1:4 a definitivně sestoupil z první ligy. Jedinou branku Opavy vsítil Dušan Adamčík. Za Slezan tehdy nastoupili borci jako Šlupina, nebo Harazim, ale také mladíčci Měch či Kukol.

"Čeká nás další neznámá, která se ale v poslední době více než zvedla. Náš tým z marodky neposílil nikdo, a tak budeme na jih Čech cestovat s velkou pokorou. Pokorou v dobrém slova smyslu. Těch pár kluků, co zbylo, umí víc než kousat. Rvát se o body se tudíž pojedeme i v sobotu," tvrdí před utkáním opavský kouč Janeček.

Utkání na ledě Písku startuje v sobotu 1. prosince v 17.30. Průběh zápasu nabídne tradičně textový on-line přenos.

Tomáš Chalupa